Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

40-ліття священства отця шамбеляна Стефана Чомка в Гартфорді, Конн.

В неділю, 13 липня ц.р. парафія св. архистр. Михаїла в Гартфорді, Коннектикат, урочисто відзначила 40-ліття священства свого пароха о. шамбеляна Стефана Чомка. В цю неділю, о годині 3:30 пополудні, о. Ювілят в сослуженні численних отців та при милозвучному співі місцевого хору і присутніх вірних відслужив торжественно Молебен Подяки. Короткі проповіді, нав’язані до цього святкування, виголосили отці Тарас Ґалонзка і Петро Дудяк, колишні учні о. Ювілята.

Точно о годині п’ятій в просторій авдиторії Української Парафіяльної Школи. Почався святочний бенкет молитвою «Отче наш» муз. Новохатського у виконанні хору «Діброва» під проводом інж. Олександра Пришляка, з баритоновим сольом мгра Бориса Крупи. Святочну програму відкрив перший муж довір’я Іван Босак та представив ведучого програмою проф. Романа Романишина, колишнього директора місцевої школи українознавства та довголітнього професора малої семінарії св. Василія в Стемфорді. Звернувши увагу на важливість сьогоднішнього святкування, проф. Романишин попросив до слова о. ігумена Патрикія Пащака, генерального вікарія Стемфордської Епархії, пароха парафії св. Юрія в Нью-Йорку.

В своєму глибоко обдуманому і щирому привітанні о. Ігумен підкреслив, як то гарно парафіяни св. Михаїла в Гартфорді обходять 40-ліття священства свою пароха спільною молитвою, чудовим співом хору та величавим бенкетом. З доручення перешкодженого Владики Стемфордської Епархії о. генеральний вікарій передав привіт від преосв. Владики Василя та прочитав грамоту піднесення Отця-Ювілята до звання протоієрея, повісивши на його грудях символічний хрест.

З черги жіночий хор «Діброва» з особливим відчуттям виконав улюблену пісню Володимира Івасюка «Балада про мальви». Після головної промови, яку виголосив декан Нової Англії о. д-р Василь Федаш, присутні гостились смачним обідом, що його приготовили п-тво Дидини.

Одною із зворушливих точок дальшої програми святкування був вірш, присвячений о. Ювілятові. що його написала довголітня учителька школи українознавства, пані Оксана Кузьма, п.н. «Сон матері-лемкині», який виголосила талановита декляматорка, учениця 4-ої кляси української школи Наталя Саляк. Після деклямації вона разом із директором школи інж. Олександром Пришляком та з учителькою панею Володимирою Теслюк передали дарунок о. Ювілятові — різьблений портрет Блаженнішого Патріярха Йосифа І. При тому пані Теслюк склала коротенький привіт від Української Школи.

Образ Пречистої Діви Марії з Дитятком-Ісусом із супровідною ковертою та залученим чеком передали в подарунку від парафіян Гартфорду і Ґлестонбері пані Галина Петрунти Галина Руда і Іван Босак. Портрет Патріярха Йосифа і Образ Богородиці виконав знаний усім мистець-різьбар Роман Романишин.

В імені усіх парафіян, яким о. парох Степан віддано служив, починаючи від уділення Святих Тайн Хрещення, Першого Причастя, вінчання та похорону, подяку і привіт склав пан Орест Кузьма. Голова Українського Патріярхального Товариства в США інж. О. Пришляк прочитав привіті побажання від Крайової Управи. Він підкреслив вдячність о. Ювілятові за його підтримку ідеї патріярхату, яку він так ревно виявляв від самого початку і продовжує її до сьогодні та дає добрий приклад до наслідування другим священикам.

З огляду на брак часу, ведучий програмою проф. Романишин обмежився до прочитання листи численних привітів, які наспіли від священиків, організацій та від приятелів о. Степана.

З короткими привітами і промовами виступали ще Ястремський , о. Іван Терлецький, а о. Петро Репчен відчитав дуже чутливу статтю про душевні переживання «самітнього священика».

На закінчення о. Степан Чомко подякував преосв. Владиці Василеві, усім священикам, пані Галині Петрунті, голові Ювілейного Комітету, тостмайстрові проф. Романишину, хорові й диригентові та усім, що вшанували його з нагоди 40-ліття священства.

Він із вдячністю згадав своїх покійних батьків, що приїхали з рідної Лемківщини, які навчили його щоденних молитов, любити Бога, свою Церкву і народ. З питомим для о. шамбеляна гумором, підкреслюючи все своє лемківське походження, він навів кілька цікавих і веселих сцен із свого початкуючого священства.

Кінцеву молитву провів товариш отця-протоієрея о. шамб. Йосиф Шаловка і співом «Под Твою милость» закінчено це ювілейне святкування 40-ліття священства тут народженого, одного з найкращих священиків Помісної Української Католицької Церкви в США. що душпастирював в численних парафіях та збудував найбільше наших церков, шкіл і парафіяльних домів.

З певністю можна було відчути, що миряни оцінили працю свого рідного священика, який завжди втішався великим довір’ям св.п. Блаженнішого Патріярха Йосифа І і якого ім’я напевно буде записане між визначними священиками в історії Української Церкви.

Парафіянин

Поділитися: