Академія на пошану св.п. Патріярха Йосифа в Мюнхені

Заходами Крайового Товариства «3а Патріярхальний Устрій Помісної УГКЦ в Німеччині» з нагоди 105-ої річниці від народження св.н. Патріярха Йосиф відбулась академія в Мюнхені, в неділю, дня 26.10.1997 p., в парафіяльній залі. Того ж дня, о год. 10-ій вранці, в соборі Покрова Пресв. Богородиці й св. Апостола Андрея Первозваного була відправлена торжественна соборна св. Літургія, до якої співав хор викладачів Львівської Музичної Державної Школи ім. Ст. Людкевича під дир. Володимира Гнідя.

Після св. Літургії, о год. 12.15 відкрив святочну академію голова Т-ва Іван Бобин, вітаючи Всеч. панотців, преподоб. сестер, українського консуля в Мюнхені Василя Поліщука, представників громадських установ і численних гостей. Змістовну доповідь з новими аспектами з життя св.п. Патріярха виголосила живо, гарною дикцією, секретар і кульосвітний референт Т-ва, Дарія Тетерин-Блохин-Бойко, кандидат педаг. наук і член-кореспондент УВАН в США.

Мистецьку програму академії заповнив виступ хору ім. Ст. Людкевича, який виконав на високому професійному рівні наступні музичні твори: О. Архангельський «Блажен муж», Г. Шіц «Біблійна легенда», О. Архангельський «Богородице Діво», Я. Яциневич «Тобі співаємо», Я. Аркадельта «Аве Марія» та Ш. Ґуно «Під Твою милість». Учні Українського Інтернату виконали збірну деклямацію, присвячену св. пам’яті Патріярха, а о. Богдан Когут зі Львова виголосив слово, в якому змалював історичну постать Патріярха і його культ з погляду земляків в Україні. На закінчення консуль В. Поліщук висловив подяку управі Т-ва за відзначення пам’яті великого українця Патріярха Йосифа, признання прелеґентці за її змістовний реферат, а виконавцям мистецької програми за їхній гарний виступ.

Б. Ш.