Архиєпископ Марсель Лєфевр стоїть твердо на своїх позиціях

Наш журнал вже інформував, що французький архиєп. Марсель Лєфевр є завзятим традиціоналістом, який обстоює латинську літургічну мову, як також є проти і гостро засуджує Апостольську Столицю на чолі з папою Павлом VI за діялог з чорними масонами і комуністами. Яка непослідовність Ватикану, колись було так, що все було на латинській мові і виглядало, що Господь крім латинської мови іншої не розуміє, а сьогодні друга скрайність. З одної сторони лібералізм — залицяння і спілкування з комуністами і масонами, а з другої — заборона Помісним Церквам збиратись і рядитись самим та вживати мову, яка кому краще відповідає.

Чому ж не може бути різноманітности в одності?

Помимо різних погроз з сторони Ватикану архиєп. М. Лєфевр, 29 червня 1977 р. висвятив 14 нових священиків і 16 дияконів, які навчались у його семінарії у Швейцарії. В цьому торжестві взяло участь понад три тисячі осіб, які прибули з різних країн західної Європи. Архиєп. Лєфевр за свою гостру і рішучу критику політики Ватикану і Павла VI був позбавлений в половині 1976 р. всіх єпископських обов’язків, але це не відстрашило його дальше твердо стояти на своїх позиціях. Ці методи Ватикан стосував у минулому і тепер їх стосує. Пригадуємо, як Ватикан поступив з кардиналом Й. Мінсентієм, а останньо з світочем Вселенської Церкви нашим Патріярхом Йосифом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web