Авдієнція делегації УПСО у митрополита С. Сулика

Філядельфія (Інф, УПСО) — 13 грудня 1986 р. делегація Українського Патріярхального Світового Об’єднання (УПСО) відвідала філядельфійського Митрополита Української Католицької Церкви Степана Сулика та провела з ним розмови в актуальних справах мирянського руху та Української Католицької Церкви. У склад делегації входили інж. Василь Колодчин — голова президії УПСО, д-р Василь Маркусь — заступник голови, д-р Мирослав Лабунька і д-р Леонід Рудницький — члени головної ради УПСО. Авдієнція відбулася в митрополичій резиденції у Філядельфії.

Голова УПСО представився як наступник бл.пам. Богдана Лончини на становищі голови УПСО, а далі з’ясував напрямні діяльності очолюваного ним об’єднання мирянських організацій в багатьох країнах. В. Колодчин підкреслив, що, як і раніше, УПСО бажає продовжувати заходи пок. Патріярха Йосифа з метою завершення структури нашої Церкви патріярхатом. Він стверджує, що в цьому напрямі мирянство сприяє і підтримує заходи ієрархії, бо останнім часом як Блаженніший Мирослав-Іван, так і наші митрополити, зокрема Владика Степан, виступали перед Папським Синодом і в зустрічі з Кардиналом-Префектом Східньої Конґреґації з тими самими побажаннями. Мирянство бажає підтримати Владик, і в тому сенсі веде широко закроєну акцію петицій до Святішого Отця. В цих петиціях прохається Апостольський Престіл активніше боронити права нашої Церкви в Україні, проголосити Слугу Божого Андрея святим та визнати патріярхальну структуру нашої Церкви.

В імені УПСО інж. Колодчин висловив подяку Владиці Митрополитові Степанові за його останні гідні виступи в обороні нашої Церкви. Також виступали інші члени делегації. В. Маркусь говорив про зміст і характер плянованого шостого Конгресу Мирян у вересні 1987 р. в Римі і його спрямування — проблематика УКЦеркви на порозі другого тисячоліття. Л.Рудницький звернув увагу на зовнішні заходи щодо оборони Церкви в Україні серед неукраїнських і міжнародніх чинників. Він вказав на важливість таких форумів, як Віденська конференція, де наша участь в обороні релігійної свободи повинна бути більше видною.

М. Лабунька підкреслив значення наукових заходів у зв’язку з ювілеєм тисячоліття і вказав, який вплив вони можуть мати на віруючих звичайних людей та інтелігенцію під комунізмом. Голова УПСО ще раз наголосив плян крайових патріархальних товариств зібрати численні підписи під петиціями та про плян зорганізування репрезентативної делегації до папи у вересні 1987 р. та просив Владику Митрополита очолити разом з Блаженнішим Первоієрархом та іншими Владиками таку численну делегацію українського Божого люду на авдієнції у Папи Івана-Павла II.

Між Владикою-господарем та учасниками делегації УПСО в цій авдієнції розгорнувся живий обмін думок на порушені питання, що тривав понад одну годину. Митрополит Степан висловив своє вдоволення з візити та уділив благословення для діячів і представлених плянів праці світового мирянського руху.

По обіді того ж дня названі керівні діячі УПСО провели свої наради у приміщенні Філії УКУ в Філядельфії та прийняли ряд пропозицій щодо плянованих вересневих днів у Римі. У цих нарадах брав участь також Архимандрит Любомир Гузар, протосинкел Львівської Архиєпархії. Рішення й узгіднені пропозиції цієї зустрічі, після затвердження їх президією УПСО, будуть подані крайовим товариствам до виконання.