Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Біля мільйона паломників у Зарваниці

У пляні відзначення історичних церковних дат 400-річчя Берестейської і 350-ліття Ужгородської Уній всеукраїнською і багатолюдною прощеною до чудотворної Божої Матері у Зарваниці започатковано ювілейні святкування. Під час цих ювілейних торжеств була довершена присвята українського народу під Покров Пресвятої Пречистої Діви Марії. Святкування розпочалися у четвер, 18 травня 1995 p., у вечірніх годинах о. мітрат Василь Семенюк відправив Службу Божу, під час якої співав хор Тернопільської Духовної Семінарії. У п’ятницю, 19 травня, торжества почались о годині 8 ранку Службою Божою, яку відправив о. Семенюк і співав хор семінаристів. Дальше продовжував свої наради, що розпочались у четвер, З’їзд Молоді. У пообідніх годинах відбулись концерти релігійної музики. Увечері того ж самого дня, о годині 6 вечора, Владика Василій Медвіт відправив архиєрейську Службу Божу. Після цього о годині 9 була відправлена Вечірня на чудотворному місці й Акафист до Пресвятої Богородиці перед чудотворною іконою. Торжества у п’ятницю закінчено процесією з свічками.

У суботу, 20 травня, торжества розпочато архиєрейською Службою Божою. Перед полуднем, о годині 10 ранку, відбулось відкриття виставки, присвяченої пам’яті Патріярха Йосифа, що треба завдячувати невтомному подвижнику Патріярха Йосифа д-ру Романові Смику. У пообідніх годинах відбулись концерти релігійної музики біля чудотворного місця. А у вечерніх годинах відбулись знову св. Літургія, Велика Вечірня з Літією, до яких співав хор семінаристів зі Львова. Опівночі відбувся похід з свічками, відправлено Молебень до Пресвятої Богородиці, посвячення води й Акафист до Пресвятої Богородиці.

Кульмінаційні торжества унікальної прощі до чудотворного місця Пресвятої Богородиці у Зарваниці відбулись у неділю, 21 травня, які розпочато о годині 5.30 ранку св. Літургією, що була відправлена у парафіяльній церкві, де співав хор тернопільських семінаристів. О годині 7.30 була відправлена св. Літургія у надвірній каплиці, де співав хор львівських семінаристів.

Приїзд Патріярха Мирослава-Івана і владик, багато священиків і гостей. Проведено молитву біля чудотворної ікони Божої Матері. О годині 11 ранку відбулась процесія до чудотворного місця і розпочато архиєрейську Службу Божу, яку відправлено у сослуженні владик і багатьох священиків. Співав катедральний хор тернопільської єпархії. Під час торжеств присутніми були Патріярх Мирослав-Іван, особистий делегат Папи Івана-Павла II кардинал Архиєп. Франьо Кухарич з Загребу — Хорватія, який виголосив в імені папи привітальне слово, папський нунцій архиєп. Антоніо Франко, єпископи: Ян Порвінскі, Маркіян Трофим’як і Станислав Падевскі від латинської Католицької Церкви в Україні. Також взяв участь Владика Андрій Горак Української Православної Церкви, Київський Патріярхат. У цих торжествах взяло участь понад 600 українських священиків. Після проповіді, яку виголосив Патріярх Мирослав-Іван, була прочитана Молитва присвяти українського народу під Покров Пресвятої Богородиці. Закінчено торжества у Зарваниці Молебнем до Пресвятої Богородиці, який відправив Владика Михайло Сабрига. На титульній сторінці показано фрагменти з цих унікальних і неповторних святкувань-торжеств.

Існують кілька усних переказів про чудотворну ікону Божої Матері у Зарваниці. В одному з переказів говориться, що село Зарваниця постало десь після татарсько-монгольської навали в 1240 році. Київський монах, коли манастир був розбитий, повернув у колишні свої сторони, в околицю сьогоднішньої Зарваниці. Він був тяжко ранений і прийшов відпочивати у ці лісисті яри, там, де тепер є каплиця. Він гаряче молився до Пречистої Діви Марії, щоб спасла У країну від наїзників. Він у сні мав візію, що Пречиста Діва Марія благословила його і накрила своїм Покровом. Він пробудився і побачив у джерелі Чудотворну ікону Божої Матері, яка, благословляючи, тримала на руках маленького Ісуса. Він змив свою рану водою з цього джерела, і рана зникла. Монах побудував церкву і манастир, де ввесь час перебувала Чудотворна ікона Божої Матері.

 

Поділитися: