Біографія о. ігумена Інокентія Лотоцького, ЧСВВ*

Отець Інокентій Лотоцький народився З листопада 1915 року в Бучачі в Західній Україні. Його батьки — Степан та Марія Лотоцькі. Закінчивши народню школу, вступив до Чину св. Василія Великого у Крехові, де відбув новіціят, потім студіював у оо. Василіян у Добромилі та в Лаврові. Перші обіти зложив у Крехові в 1934 а торжественні обіти в Добромилі в 19376 році. Його висвятили на священика в Чехо-Словаччині 24 листопада 1940 p., і там він продовжував богословські студії, які після 5 літ закінчив докторатом богословія у Відні. В 1946 р. о. Лотоцький емігрував до США, де перебував з оо. Василіянами в їхнім монастирі в Давсон, Пд., недалеко Пітсбурґу. Там якийсь час служив як діючий провінціяльний Чину св. Василія Великого. В 1957 р. його іменували ігуменом і парохом церкви св. Юра в Нью-Йорку. Рік пізніше його перенесли до манастиря в Ґлен-Кові, Н.-Й., де він став настоятелем новиків у Новіціяті оо. Василіян.

В 1961 р. його йменували ігуменом і парохом церкви св. Миколая в Чікаґо. Коли ж ця же церква стала катедрою новоствореної української католицької ієрархії, його перенесли до Гемтремку, Міч., де він став ігуменом і парохом церкви Непорочного Зачаття ПДМ. На цьому становищі він перебуває дотепер.

* Передруковуємо за «Шляхом», 8 лютого 1981 р.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web