Бл. п. Жорж Помпіду і співчуття укр. народу

(УПБ, Рим) — У зв’язку із смертю Президента французької держави, бл. п. Жорж Помпіду, італійське радіо повідомило про співчуття й українського народу з приводу 
тієї невіджалуваної втрати великого державного мужа світового маштабу для французів.
Ці співчуття в імені українського народу зложив у французькій амбасаді
при Апостольській столиці Блаженніший Кир Йосиф.
Подаємо текст цього кондоленційного письма.

* * * * *

Ватикан, 5.4.1974 Ваша Екселенціє Пане Амбасадоре,

Дуже глибоко співчуваю з французьким народом, якого стрінув великий сум, спричинений несподіваною і передчасною смертю Президента Жорж Помпіду, якого одноголосно ввесь світ признав як одного з найбільших державних діячів наших часів.

Бажаю передати Вашій Екселенції, як представникові французької держави, від мене й від усього українського народу вияви глибокого смутку й співчуття у великій втраті, що її зазнав шляхетний французький народ.

Я особисто завжди зберігаю у своїй пам’яті дуже милий спогад про зустріч, яку я мав чотири роки тому з цим великим провідником французької держави, коли я був прийнятий в Елізеї з великими почестями й урочистістю; на цій зустрічі я з приємністю досвідчив його глибоке знання українських справ та особливу прихильність до українців. А новину про цю нашу зустріч усі українці прийняли з великою радістю і вдячністю до цього великого Мужа.

Вкінці, Пане Амбасадоре, запевняю Вас про мої молитви за душу покійного Президента і прошу прийняти вияви моєї глибокої до Вас пошани.

Відданий у Господі Йосиф Кард. Сліпий

* * * * *

Заупокійну Службу Божу за душу покійного Президента Франції відправлено в церкві св. Альойзія Французького в Римі дня 8 квітня. Наш Блаженніший Кир Йосиф одержав запрошення прибути на це заупокійне богослужения. У запрошенні французького Амбасадора писалося:

* * * * *

Рим, 4 квітня 1974

Владико Кардинале,
Уважаю за честь для мене повідомити Вашу Еміненцію, що з ініціятиви Французької амбасади при Апостольській Столиці та Французької амбасади в Італії буде відправлена заупокійна Служба Божа за душу їх Екселенції Жорж ПОМПІДУ, Президента французької Республіки, в понеділок, 8 квітня, о год. 9-ій в церкві св. Альойзія Французького.

Ваша Еміненція дала б усім французам, нині у смутку, дуже цінний вияв співчуття, якщо зволила б ушанувати своєю присутністю цей обряд або злучитись із ним у молитві.

Прошу Вас, Ваша Еміненціє, ласкаво прийняти запевнення великої пошани, в якій я маю честь бути

Вашої Еміненції
смиренний і слухняний слуга

Поль-Анрі Меньєр

* * * * *

По заупокійних відправах і формальностях серед дипломатичного корпусу в Римі Блаж. Кир Йосиф одержав від Амбасадора й Віце-декана дипломатичного корпусу при Ватикані подяку за свої вислови співчуття від українського народу й за участь Блаженнішого у заупокійних відправах.

* * * * *

Рим, 8 квітня 1974

Владико Кардинале,

Беручи участь, як це Ви зробили сьогодні вранці, в жалобі цілої Франції своєю присутністю на богослуженні в церкві св. Альойзія Французького за спокій душі їх Екселенції Жорж ПОМПІДУ, Президента Французької Республіки, Ваша Еміненція засвідчила своїми співчуттями перед усіми французами в Римі, за що вони безмірно вдячні.

Прохаю Вашу Еміненцію оцим прийняти мої найглибші вислови вдячности.

Звольте прийняти, Владико Кардинале, запевнення глибокої пошани, з якою маю честь остатись

Вашої Еміненції
смиренний і слухняний слуга

Рене Брує

Свіжий номер

2-3 (490) 2022 Обкладинка для сайту