Блаженніший Мирослав-Іван кардинал Любачівський відслужив Молебень для студіюючої молоді

Львів, 1 вересня 1991 року — У неділю по полудні в соборі святого Юра Блаженніший Мирослав-Іван Кардинал Любачівський, Глава Української Греко-католицької Церкви, відслужив Молебень для студіюючої молоді з нагоди початку навчального року. Йому співслужили о. д-р Іван Дацько, о. д-р Михайло Пришляк, оо. Зеновій Павліш, Петро Салогуб, Іван Галімурка, Василь Карабін при дияконуванні диякона Олексія Шутера.

Молебень для шкільництва відбувся вперше за останні десятиліття у Львові. На Богослуження зібралося біля восьми тисяч студентів, школярів, дошкільнят, яких привели до храму віруючі батьки.

У своєму Слові до студіюючої молоді Блаженніший Мирослав-Іван сказав: «За ласкою Божою відновлюється стара українська традиція, що з Богом починаємо новий шкільний рік. Є це небуденна подія не лишень Львова, але і всієї нашої України, бо коли стільки десятиліть відкривалися шкільні роки без Богослужень чи молитви, сьогодні відновлюємо оцю освячену давниною традицію починати з Богом новий шкільний рік і закликати Духа Святого для просвічення умів і сердець наших».

«Молилися ми за всіх Вас, — мовив далі у своєму Слові Блаженніший, — щоб Всевишній Господь поблагословив Вас світлим розумом і даром до науки, послідовністю і працьовитістю, щоб одного дня ви могли стати світлими провідниками нашої оновленої Батьківщини».

Також Глава Української Греко-католицької Церкви звернувся до вчителів і нагадав, що від того, як вони виховують і карбують ніжні серця наших дітей, залежатиме майбутність нашої Церкви і народу. Блаженніший закликав високо нести звання християнського учителя.

Опісля Молебня Блаженніший Мирослав-Іван поблагословив українську молодь на добрі успіхи у новому навчальному році і освятив священою водою. Всі школярі, присутні на Молебні, отримали образочки.

Урочиста посвята у студенти Львівського університету

У суботу, 31 серпня, студентство Львівського університету ім. Івана Франка зібралося біля пам’ятника Каменяреві для урочистої посвяти в першокурсники вчорашніх абітурієнтів.

Відкрив урочисту посвяту ректор Львівського університету Іван Вакарчук. Вітали студентів народні депутати України Михайло Косів, поет Богдан Стельмах, мер міста Львова Василь Шпіцер і, вперше за останні десятиріччя, представник духовенства — Канцлер Львівської Архиєпархії Української Греко-католицької Церкви о. д-р Іван Дацько, який передав студентам вітання і благословення Глави УГКЦ Блаженнішого Мирослава-Івана Кардинала Любачівського.

Звертаючись до молоді і до викладачів, о. д-р Іван Дацько сказав: «Важкі роки переслідувань і гонінь значно прорідили ряди нашого високоосвіченого духовенства і мирянства, і якщо сьогодні у лоні різних Церков України спостерігаємо, на жаль, важкі відносини, то після браку властивого зрозуміння Заповідей Христових, зумовленого браком знання і гідної рівноваги духу. Наука і висока культура ушляхетнює людину, яка шукатиме завжди шляхів до поєднання, примирення і злагоди. Тому то Церква таку велику увагу приділяє науці. Як знаємо з історії, храми і манастирі були колисками майбутніх університетів».

Далі у своєму слові о. д-р Іван Дацько зазначив, що «…без Бога немає правдивої науки, і без Бога ми ніколи не збудуємо чесної і морально здорової України».

Закінчилась урочиста посвята піснями «Боже Великий Єдиний» і «Ще не вмерла Україна», які виконали хорова група народнього ансамблю пісні і танцю «Черемош» Львівського університету ім. І. Франка, а також всі присутні.

Священики УГКЦ благословили студіюючу молодь з нагоди початку академічного року також в інших учбових закладах. До прикладу, студентів Львівського Зооветеринарного інституту благословив колишній випускник цього інституту, а нині декан міста Львова о. Ярослав Чухній.

У неділю, 1 вересня, Блаженніший Мирослав-Іван відслужив о 6-ій годині Молебень і поблагословив школярів із початком шкільного року. Всі учні і родичі запрошуються до участи в Богослуженні.

А напередодні, в суботу, о 2-ій годині, студентство Львівського університету вже за багаторічною традицією збереться біля пам’ятника Каменяреві для урочистої посвяти у першокурсники вчорашніх абітурієнтів. На прохання керівництва університетського осередку Товариства української мови ім. Т. Г. Шевченка «Просвіта» о. д-р Іван Дацько, Канцлер Львівської Архиєпархії, відслужить Молебень і поблагословить студентів до успішного навчання.

Глава УКЦ поблагословив випускників курсів катехизації

У п’ятницю, 30 серпня, в актовому залі Львівського Медичного інституту відбулося урочисте закінчення катехитичних курсів, які провадилися впродовж чотирьох тижнів, перші за останні десятиріччя у Львові. Ці курси провадили Сестри-Служебниці Пречистої Діви Марії.

У день випуску Блаженніший Мирослав-Іван відслужив Молебень до Серця Ісусового разом із протоархимандритом Ісидором Патрилом, ЧСВВ, о. д-ром Іваном Музичкою, Ректором Колегії Св. Софії у Римі, о. д-ром Іваном Дацьком, протоігуменом оо. Василіян о. Богданом Мендрунем.

Блаженніший виголосив слово до сестер і мирян, видав настоятелькам жіночих монаших чинів і настоятелям церков посвідченя для сестер із багатьох згромаджень і для світських осіб, в основному інтелігенції, які пройшли катехитичні курси і успішно склали випускні іспити. Особам, що отримали посвідчення про закінченя цих курсів, надається право навчати катехизму у дитячих садочках, громадських організаціях, при порозумінні із їхнім керівництвом, та в церквах за згодою парохів.

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web