Богословіє мирянства

Одним із завдань Українського Патріярхального Світового Об’єднання — це «змагати до поглиблення релігійного життя… відповідними публікаціями, студійними імпрезами, конгресами» (арт. 7 г статуту). Виконуючи це завдання, Президія УПСО вирішила відбути 30 жовтня 1982 р. у приміщенні філії УКУ симпозіюм на тему «Богословіє мирянства». Це відносно нова наука, що постала і розвинулася незадовго перед і після II Ватиканського Собору. Вона займається ролею мирян у Церкві, їх участю в апостоляті Церкви, відношенням мирян до ієрархії, політичним питанням у Церкві, християнською родиною, проблемою християнської культури тощо.

Всі ці проблеми цікавлять і мають пряме відношення до українських мирян та їх ролі в Помісній Українській Католицькій Церкві, а через неї у Вселенській Церкві. Миряни повинні обговорювати і студіювати всі ці питання і таким чином поглиблювати своє релігійне життя. До цього зобов’язує нас і недалекий ювілей хрещення Руси-України.

Президія УПСО вирішила зробити спробу передискутувати ці питання. Ясно, що на цьому симпозіюмі не можна буде обговорити всіх питань, зв’язаних з темою; все ж таки можна буде заторкнути багато проблем чи то в доповідях, чи в дискусії після доповідей.

Нижче подаємо програму симпозіюму. Вона так продумана, що після кожної півгодинної доповіді буде час на дискусію над порушеними доповідачем темами.

Год. 9:00 ранку — Відкриття.

ПЕРША СЕСІЯ

Год. 9:15 — о. д-р Іван Музичка (Рим): «Богословіє мирянства — суть, значення, потреба».

ДРУГА СЕСІЯ

Год. 10:30 — о. д-р Петро Б. Т. Біланюк (Торонто): «Миряни та три Христові уряди в Церкві (священичий, царський та пророчий)».

Год. 12:00 — 2:00 — Перерва на обід. Під час обіду проф. Томас Бирд (Нью-Йорк) говоритиме на тему: «Досвід американських католиків у питанні участи мирян у житті й праці Церкви» Доповідача впровадить д-р Леонід Рудницький (Філядельфія).

ТРЕТЯ СЕСІЯ

Год. 2:00 — Д-р Богдан І. Лончина (Детройт): «Миряни в світлі ІІ-го Ватиканського Собору».

ЧЕТВЕРТА СЕСІЯ

Год. 3:30 — мгр Євген Іванків (Чікаґо): «Наші древні церковні братства та сучасний мирянський рух у Вселенській Церкві».

Год. 4:45 — Підсумки Год. 5:00 — Молебень.

Після кожної доповіді буде час на запити і дискусію.

Оплата за участь у симпозіюмі — $15.00 разом з обідом, $10.00 — без обіду. Зголошуватися на симпозіюм письмово на адресу Філії УКУ:

UPSO Symposium, 7911 Whitewood Rd.,
Philadelphia, Pa 19117.(215) 635-1555.

Чеки виставляти на: UPSO Symposium. Реєструватися можна теж в день симпозіюму від год. 8:00 ранку в приміщенні Філії УКУ в Філядельфії.

Президія УПСО запрошує всіх патріярхальних діячів взяти участь у цьому симпозіюмі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web