Боронявському монастирю – 300 років

Визначний ювілей святкує в 2016 році василіанський монастир Благовіщення Пресвятої Богородиці в селі Боронява на Закарпатті. Чернечий осередок розташований в краї, що має назву Мараморощина. В наші дні Боронява – активний центр релігійного життя. Історія обителі розпочалася в 1716 році, коли парох сіл Нижнє Селище та Копашневе отець Іван Козак прийняв постриг, збудував собі «хижку» і невелику церкву. Фундаційну грамоту для монастиря видали в квітні 1716 року, засвідчив її головний суддя Хуста.

У монашестві засновник Боронявської обителі прибрав ім’я Йосиф. З часом до нього приєдналися інші ченці. У 1727-ому, коли отець Козак уже не жив, ігумен отець Парфеній вибрався до київських святинь.

«Ігумен Боронявського монастиря Парфеній відвідав печери Київського монастиря і про це дістав посвідчення від архимандрита Йоаникія з датою від 3-го червня 1727 р.», – писав історик Закарпаття отець Михайло Лукчай.

Повністю статтю читайте у друкованому номері журналу.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>