Будова Дому Сеньйорів ім. Митр. Шептицького у Пітсбурґу йде вперед

Нещодавно на сторінках «Америки» О. Татомир (ч. 216 із 11 грудня 1986 р.) заторкнув у статті «Чи забуті найближчими і громадою» важливу справу опіки над старшими, фінансово неспроможними членами нашої громади. Це зокрема торкається самітніх, які живуть далеко від наших громад та не мають ближчої родини, яка могла би ними заопікуватись. Це турбувало теж парафіян із церкви св. Юра у Північному Пітсбурґу, і вони вирішили щось у тому напрямі зробити.

Група ентузіястів, із допомогою тодішнього пароха, о. крил. Василя Джиджори, почала старання на одержання федеральних фондів на будову дому для сеньйорів із обмеженим прибутком. За допомогою владик, зокрема Владики Роберта, створено окрему єпархіяльну корпорацію імени Слуги Божого митр. Андрея Шептицького. Цей почин піддержали місцеві політичні діячі, зокрема сенатор Гайнц, і врешті одержано дозвіл на позичку на два з половиною мільйони долярів на будову дому. Посвячення площі під будову відбулось у неділю, 31 серпня 1986 р. Почалась будова, і під кінець 1986 р. вже стоять зовнішні мури та закінчено 25 відсотків будови.

Сам будинок будується на 2 і 1/4 акровій площі, що її подарувала парафія св. Юра, зараз у сусідстві самої церкви. Ця площа лежить високо над рікою Огайо із прекрасним видом на гористі околиці Пітсбурґу. Крім площі, парафія св. Юра витратила коло 50,000 дол. на початкові видатки, зв’язані із організацією та початковими діями корпорації ім. митр. А.Шептицького. Це велика жертва, коли взяти під увагу, що парафія св. Юра має менше як 100 родин, які є в більшості вже другої або третьої генерації родом із Західньої України. Парафія є відома із своєї жертвенности на народні та церковні цілі, а їхні пироги і печиво розходяться по всій околиці.

Сама будівля буде чотириповерхова та матиме 50 приміщень, із яких 36 будуть із однією спальнею, вітальнею та кухнею, а 13 т.зв. «оффіцієціс» із кухнею та спільною вітальнею і спальнею. П’ять приміщень будуть призначені для фізично неспроможних, т.зв. «гендікаппед». Кожна кімната буде мати огрівання та охолодження, власну кухню та холодильник. Крім цього, будуть спільні залі для розваг та для культурно-освітніх дій. Буде місце на паркування авт, і церква плянує придбати малий автобус, яким мешканці зможуть їхати на прогульки, чи на закупи, чи в неділю до своєї церкви.

Тому, що будинок є фінансований федеральним урядом, до нього можуть зголошуватись всі громадяни чи мешканці міста. Щоб бути прийнятим, треба бути на списку, що його вестиме корпорація. Ці приміщення призначені зокрема для старших і самітних із річним доходом не більше 11,000 дол. В цьому враховується пенсія, соціяльне забезпечення та відсотки із власних ощадностей. Кожний мешканець буде платити коло 30% із своїх місячних прибутків за рент, а решту покриває федеральний уряд. Коли хтось бажав би додаткових інформацій у цій справі, просимо в короткому часі звернутись на адресу:

Ukrainian Patriarchal Society for West Pa.
8558 Ridgemont Rd.
Pittsburgh, Pa. 15237

Приміщення відкриті для всіх потребуючих, незалежно від їхнього віровизнання чи походження. Незабаром (правдоподібно у лютому 1987 р.) корпорація почне вписи на листу кандидатів, а новий будинок має бути готовий до вжитку в червні 1987 року. Кожний кандидат мусить бути фізично спроможний сам собою піклуватись, а зарядом будинку будуть займатись наші Сестри-Служебниці. Сподіваємось, що багато наших самітніх та не цілком фінансово забезпечених старших громадян скористає із цієї можливости, а саме стати членом дому для сеньйорів ім. митр. Шептицького!

С. М. Тим’як