Чікаґо відзначить поминками-тризною другу річницю смерти Патріярха Йосифа

Чікаґо (ВМ) — Поминальною тризною та збіркою фондів на розбудову патріярших установ у Римі чікаґська громада відзначить цього року сумну другу річницю відходу у вічність св.п. Патріярха Йосифа-Ісповідника. На засіданні управи Українського Патріярхального Товариства та запрошених патріярхальних діячів 21 травня вирішено відбути в суботу 6 вересня 1986 р. поминки та відслужити Архиєрейську Соборну Панахиду за упокій душі спочилого перед двома роками Патріярха. Після Панахиди в катедрі св. Отця Миколая буде проведено тризну-поминки в авдиторії школи Отця Миколая, на якій головним промовцем буде отець Архимандрит Любомир Гузар з Риму, протосинкел Львівської Архиєпархії.

Ціллю поминок-вечері, крім самозрозумілого вшанування пам’яти великого Покійника, буде зібрання фондів на дальшу розбудову патріярших установ у Римі. Як відомо, теперішній Блаженніший Патріярх Мирослав-Іван звернувся окремим посланням про потребу розбудови і добудови приміщень Українського Католицького Університету, бібліотеки та музею при ньому, як також викінчення мозаїки в Соборі Святої Софії. Все це вимагатиме поважних додаткових фондів. Організації, які взялися продовжувати спадщину Патріярха Йосифа, повинні включитися в кампанію за придбання цих фондів.

В Чікаго з цією метою оформився окремий організаційний комітет вшанування пам’яти Патріярха, а його очолив відомий діяч д-р Роман Смик, референт Патріяршого Фонду Чікаґської Епархії. Преосвященний Єпископ Іннокентій Лотоцький, ЧСВВ, поблагословив цю акцію і сам візьме участь у чікаґських відзначеннях. Збірковий комітет буде проводити збірку вже з найближчих тижнів. 50-доляровий даток від особи уповноважить дану особу взяти особисту участь у вечері-тризні, але всі пожертви — менші й більші — будуть опубліковані та вислані до Риму. Збірка пожертв та вступів буде проводитися через усі українські католицькі парафії. Проситься громадські й релігійні організації стриматися від інших імпрез того дня.