Чікаго прощається з виставкою Патріярха Йосифа

В неділю, 28 березня 1993 p., з нагоди загальних зборів парафії свв. Володимира й Ольги в Чікаго відбулась «прощальна» виставка філателістичних та пропам’ятних видань Патріярха Йосифа, що її приготовив д-р Роман Смик. Це було доповнення та осучаснення головної виставки, що ще є у Львові (гляди «Патріярхат» за листопад 1992 р.) і була знову виставлена з нагоди 30-ліття виходу з неволі Патріярха Йосифа Романом Бишкевичем, головою Т-ва Українських Філателістів ім. академіка А. Кримського, у присутності Владики Юліяна Вороновського, віцеректора о. І. Терлецького, представників наукового та державного світу. Виставку спонзорували Управління Культури Львівської обласної державної адміністрації, львівський літературно-територіяльний музей ім. Івана Франка, Львівська крайова організація Українського Філателістичного Товариства ім. акад. А. Кримського та Союз Українських Філателістів і Нумізматиків США. Хоч виставка «Життя і діяльність Блаженнішого Патріярха і Кардинала Йосифа Сліпого» була доповненням першої виставки в часі перепохоронення у серпні 1992 p., показано додатково ЗО великих кольорових фотографій з похоронів Патріярха Йосифа у серпні 1992 р. та вибрані журнали з США («Патріярхат», «Мирянин», «Церковний Вісник» — Чікаго).

В Чікаго 28 березня 1993 р. показано тільки доповнення, і все таки назбиралося сім таблиць, що їх вже зараз перевезено до Львова, щоб долучити до головної виставки, що буде показана незабаром у Тернополі та Івано-Франківську.

Коротко вичислимо нові матеріяли. Є повна збірка видань Веренфріда ван Страатена «Церква мучеників» 1981 p., «Слідами Христа» 1985 р. та посмертне видання для Патріярха Йосифа. Кожне видання на сімох мовах у повних кольорах. До речі, майже невідоме в США, в ширших колах. Включені всі філателістичні та пропам’ятні видання з перепохоронення праху Патріярха Йосифа в серпні 1992 р. та найновіші видання з нагоди виставки 30-ліття виходу з неволі (від 10 лютого 1993 р.) виключно з першоднівками урядової поштової марки України «Патріярх і Кардинал Йосиф Сліпий». Були виставлені чотири великі фотографії Музею ім. Патріярха Йосифа в Міннеаполісі (заходами фундатора о. мітрата д-ра Степана Кнапа) та велике фото сталої виставки «Народ Патріярха» в музеї у Ворен, Міч. Відвідувачі мали нагоду оглянути кольорове австралійське виданя «Церква і Життя» з похоронів Патріярха Йосифа у 1984 р. та в Аргентіні видання з відвідин у 1968 р. На одній таблиці показані дуже гарно виконані пропам’ятні видання Тернополя з нагоди 100 років з дня народження Патріярха Йосифа.

Для оглядання були виложені книги філателії та пропам’ятних видань — заходами д-ра Романа Смика з найповнішим доповненням і осучасненням, присвячене роковинам виходу з неволі Патріярха Йосифа (9 лютого 1963 р.— 9 лютого 1993 p.).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>