Чужинці про Блаженнішого Патріярха Йосифа і нашу Церкву

Знаменне признання Івана Павла II про «справедливу справу» Кардинала

Під такою назвою появилась стаття у широкопочитному італійському щоденнику «Іль Темпо», за 7 грудня 1984 p., пера італійського автора, знавця ватиканських проблем — Орація Петросілльо, що її передруковуємо в українському перекладі за «Вістями з Риму»,з місяця грудня 1984 р. До речі, в журналі «Патріярхат» за грудень 1984 р. була порушена ця сама проблема, що її також заторкує й аналізує автор статті в «Іль Темпо» Петросілльо, а саме признання Папою Іваном Павлом II, що «… Покійний боровся за справедливу справу». Думки, висунені в журналі «Патріярхат», були по-різному розцінювані читачами. Дехто таки відкрито говорив, що це спроба вибілювати Папу Івана Павла II. У нижченадрукованій статті чужинецького автора пропонуємо запізнатися з його думками. Без сумніву, автор Петросілльо розпоряджає кращими ватиканськими інформаціями, як журнал «Патріярхат».

Також, поруч друкуємо другу статтю, чи, вірніше сказати, проповідь великого приятеля і послідовника Блаженнішого Патріярха Йосифа о. Веренфріда ван Страатена, відомого діяча і разом керманича церковної інституції «Церква у потребі». Проповідь він виголосив 21 жовтня 1984 р. у Мюнхені. Слід підкреслити, що о. Веренфрід був приятелем Патріярха Йосифа не тільки за життя. Від нього Блаженніший Патріярх Йосиф одержав для УКЦеркви біля 10 мільйонів долярів. О. Веренфрід залишився йому вірний і після його смерти.

Глибоко вдумливу, оригінальну і неповторну проповідь о. Веренфріда не можна читати без зворушення. Такої виняткової, з відчуттям висловленої оцінки Патріярха Йосифа, як дав о. Веренфрід, не зробив ще дотепер ніхто.

Як подають «Вісті з Риму», о. Веренфрід зі своєю проповіддю виступатиме у Брусселі, а також 24 березня 1985 р. у відомому відпустовому місті Швайцарії — Айнзідельн. «Вісті з Риму» закликають, щоб українці взяли численну участь у виступах о.     Веренфріда. Крім цього, о. Веренфрід плянує видати брошуру на сімох мовах (англійській, французькій, німецькій, італійській, еспанській, голляндській та українській) під назвою: «Йосиф Кардинал Сліпий — Послідовник Христа», яку розішле до своїх 6000000 добродіїв-жертводавців. Цю брошуру можна буде замовити у о. Веренфріда.

Редакція