Чи справді Соборне Різдвяне послання ієрархії Помісної Української Католицької Церкви є соборним?

Вірні Української Католицької Церкви поза США готові подумати, що Соборне Різдвяне Послання Ієрархії Помісної Української Католицької Церкви було соборне. Нормально так повинно б було бути, на жаль, такого переконання не мають вірні в США, а може частково і в сусідній Канаді, які мають нагоду читати українську католицьку пресу, що появляється в США, бо ми поруч Соборного Різдвяного Послання… прочитали сепаратний «Різдвяний привіт Ієрархії Української Католицької Церкви в ЗСА». Правда у «Різдвяному привіті…» немає слова «Послання», але форма Різдвяного привіту формою і змістом є те саме, що й послання. Ця сама святочна тематика, ці самі святочні роздумування. Отже, властиво, яка ціль цього привіту?

Чи вірні мають розуміти, що «Соборне Різдвяне Послання…» не включає наших владик в США, і тому вони були примушені окремо від себе привітати вірних Української Католицької Церкви в США? Якщо справді існували такі питання і треба було ще окремого різдвяного привіту, то повинні були якось договоритись між собою і не ставити слово «Соборне Різдвяне Послання…», бо таким воно не є. Чогось подібного ми не завважуємо в Канаді, де є більше наших владик, як в США і, мабуть, не менше є спроможні написати також своє сепаратне послання чи різдвяний привіт. Також мають свою католицьку пресу, в якій без труднощів могли б надрукувати свої послання. Богу дякувати, наші владики в Канаді не практикують таких привітів-послань, для них вповні вистачає одне Соборне. На жаль, таку соборність, яку нам показують не вперше наші владики в США, не є соборністю.

Якщо наші владики бажали від себе написати послання, то є стільки різних питань і проблем, які не тільки варто, але конечно потрібно їх порушити.

Ось хоч би взяти справу знеславлення українського імени. Ми в цій справі ще не чули відповідного слова, чи хоч би стати в обороні українського католицького діяча Йосифа Терелі (з Карпатської України) чи інших. Це питання, що їх наша церковна ієрархія повинна мати на увазі та включати у свою працю. Зрештою, це окрема тема, до якої ще повернемо іншим разом в окремій статті.

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt