Дещо про працю Комітету української католицької молоді за 1990 рік

Комітет Української Католицької Молоді утворено як результат кропіткої праці студентів київських навчальних закладів і проголошено 11 лютого 1990 року в Хрестовоздвиженській церкві в м. Києві. Правдива праця розпочалась тільки з червня 1990 року.

На сьогоднішній день організація налічує 210 осіб й 200 братчиків-співробітників з різних околиць України й поза її межами.

Почали свою діяльність філії: у Львові, Золочеві, Стрию, Бориславі, Дрогобичі, Станиславові, Києві, Чернівцях, Тернополі, Чернігові, Сочі, Ставрополі, Ростові, Виноградові, Криму й у Таврії, а рівнож заснувались ініціятивні групи: в Москві, Вільні, Ризі, Бересті, Мінську, Кременці, Одесі та в Рівному. За межами імперії діють 6 закордонних представництв: В. Брітанія, Польща, ЧСФР, Канада, Австралія й Бразілія.

Комітетом УКМ провадяться 4 недільні школи, одна з яких є виїздною, в наслідок їхньої діяльности прокатехізовано й охрещено 60 осіб. В Ризі Братство закінчує роботу в справі формування Духовного українського ліцею.

Діяльність Братства покликала до життя католицькі громади й групи: в Сочі, Чернігові, Ризі, на Кубані, в Ставрополі, Житомирі й Одесі. Ведеться активна робота в цьому ж напрямку в Талліні, Тарту, Бересті, Новосибірську, Мінську, Каунасі, в Сумах, а головне в Києві.

Провадились місійні виїзди до Грузії й Вірменії, на Кубань, в Прибалтику, на Луганщину й Полтавщину, в Полісся й у Таврію. В наслідок чого утворились 4 бюра паломників довіри.

Братством у Києві започатковані духовні розважання. Реколекції з участю богословів з Франції й Польщі проходили:

з 1.03.91 p.— 6.03.91 р. в Києві (12 занять і 7 зустрічей)

з 6.03.91 р.— 8.03.91 р. в Москві (4 занять і 5 зустрічей)

з 5.03.91 р.— 7.03.91 р. в Львові (4 занять і 6 зустрічей)

з 8.03.91 р.— 9.03.91 р. в Мінську (2 заняття і 4 зустрічі).

Загальне число осіб, що прийняли участь в реколекціях: 1,500 осіб, з них 300 киян.

Братчиками нав’язані контакти з 6 молодіжними організаціями Заходу (Мемеріс, Доміні, Паізе, Ракс, Метоноя та ін.), а також з 8 молодіжними спільнотами Росії, Білорусії, Прибалтики й Грузії.

За допомогою Братства в межах імперії виникло ще 4 молодіжні рухи (спільноти). Результатом роботи стало реалізовано 14 покликань.

З березня 1991 року Комітет УКМ провадить Редакцію християнських програм Київської ТВ компанії кабельної мережі, що охоплює 60,000 точок по Києву. В ефір вийшло 4 ТВ програми й 6 радіопрограм.

В грудні 1990 року і в січні 1991 р. старанням Комітету, вперше за історію молодіжного християнського руху, виїхало 700 представників України й 200 представників української діяспори в Прагу, де проходили європейські зустрічі християн­ської молоді ТЕЗЕ. Готуються нові реколекції з метою підготовки 2,000 осіб молоді на зустріч з Папою Іваном-Павлом II в Ченстохові (Польща) й Перемишлі. В липні 1991 року Люрд й Тезе (Франція) від Комітету УКМ приймуть 200 паломників.

Комітет УКМ не стоїть осторонь проблем суспільства — організація стала одним з фундаторів Української Міжпартійної Асамблеї, а рівнож її активною учасницею в справі вирішення позицій прийнятих політичних артикулів. Братство причетне до справ милосердя — було зібрано 80 кг. медикаментів й відправлено до Литви.

Літом 1990 року вийшов бюлетень Управи КУКМ. За вказаний період було опубліковано 20 статтей в позарежимній періодиці з питань віри й моралі.

В 1991 році від Братства їде 20 студентів з вузів України, щоб вдосконалити свою освіту в університетах Европи, з метою відродження в Києві Духовної Католицької Академії.

Володь Зварич
м. Станиславів

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web