Детройт вшановує Патріярха Йосифа

Детройтський Відділ Українського Патріярхального Т-ва влаштував у неділю 27 лютого 1983 р. святочне відзначення 20-ліття перебування на волі таї 91-их уродин Патріярха Йосифа. Свято відкрив голова Відділу, інж. М. Кунинський, який представив головного доповідача, о. Себастіяна Сабола, ЧСВВ. Шановний доповідач поділився з приявними своїм спомином про приїзд Блаженнішого до Риму, бо саме 9 лютого 1963 р. о. Сабол приїхав до Риму на наради Василіянської Курії.

Того дня рознеслася вістка в Римі про звільнення Митрополита Йосифа з совєтської неволі, але ще не було жодного офіційного потвердження тієї події. Італійські, французькі, німецькі часописи були кілька днів повні вісток про Українську Церкву та Митрополита. Ватиканське радіо потвердило приїзд Митрополита до Італії щойно 10 лютого.

Доповідач розповів про велике напруження серед українців у Римі, а опісля про перші дні перебування Блаженнішого в Італії. Разом з о. А Великим, о. Сабол відвідав достойного поворотця в його апартаменті в Ватикані, а Митрополит розповідав про страшні терпіння в’язнів у совєтських таборах.

Про своє ув’язнення він не хотів говорити, щоб не погіршити долі священиків та мирян у совєтських таборах; мав він також погрозу від совєтів, що засудять його заочно на смерть, якщо буде про це розповідати. Доповідь була дуже цікава й напружуюча.

Після доповіді п-а Ліда Кучер продеклямувала дві поезії в честь Патріярха, в які вклала все своє серце та молодечий запал. Це була поезія Зої Когут п.н. «Хто зрозумів?» та В. Герциляка «Патріярх іде». Свято закінчилося відспіванням «Молитви за Патріярха» усіма присутніми при фортепіяновому супроводі М. Лісовської. Після доповіді жінки, під проводом Н. Кунинської, частували приявних солодким та кавою.

Б. Л.