Детройт вшанував 90-річчя Патріярха Йосифа

За ініціативою Мічіґенського Відділу Українського Патріярхального Т-ва українська громада метрополітального Детройту вшанувала 90-річчя Патріярха Йосифа святочним бенкетом, що відбувся 7 березня 1982 р. в приміщенні УК Центру в Воррені. Ця імпреза відбулася під спільною фірмою українських католицьких парафій метроп. Детройту та місцевого Патріярхального Відділу. У бенкеті взяло участь понад 500 осіб.

Програма бенкету складалася з таких точок: 1. Відкриття, що його провів голова Відділу, інж. М. Лаврин; 2. Вечеря; 3. Доповідь українською мовою про Блаженнішого як архітектора й оборонця Патріярхального устрою та помісности Української Церкви. Її виголосив гість із Чікаґо, о. мітрат М. Бутринський; 4. Доповідь англійською мовою про унікальність особи Блаженнішого Йосифа, його перебування на засланні та діяльність у Римі в обороні нашої Церкви. Цю доповідь мав о. Б. Панчук, ЧСВВ, парох церкви Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії; 5. Мистецька частина. Відомі скрипалі з канадського Лондону, Юрій та Дана Мазуркевичі, виконали разом два етюди на дві скрипки («Пассакалія» Генделя та «Наварра» композитора Сарасате) та окремо сольові твори («Кантабіле« Паганіні у виконанні Дани М.; «Народну мельодію» Барвінського та «Прелюд і Аллеґро» Крайслера у виконанні Ю. Мазуркевича); 6. «Молитва за Патріярха» у виконанні хору під кер. В. Літинського та всіх присутніх.

Тостмайстром на бенкеті був д-р П. Джуль, що керував програмою ділово й поважно. Обидві доповіді були дбайливо опрацьовані та виголошені з серцем і пошаною до Достойного Ювілята. А високовартісна мистецька частина додала багато відповідного чару цілій імпрезі. Українська громада своєю численною участю в бенкеті гідно вшанувала Главу Помісної Української Католицької Церкви, Патріярха Йосифа.