«Діти діяспори — дітям України»

Світова Координаційна Виховно-Освітня Рада при Світовому Конгресі Вільних Українців схвалює та гаряче піддержує ініціятиву учителів і учнів Рідних Шкіл Америки (США) допомогти дітям-жертвам Чорнобиля.

Під цю пору до СКВОР наспів заклик одної із шкіл, який подаємо:

Ми, учні ШКОЛИ УКРАЇНОЗНАВСТВА Об’єднання Українців Америки «САМОПОМІЧ» у Нью-Йорку, затурбовані долею українських дітей, які потерпіли у ядерній катастрофі в Чорнобилі, вирішили започаткувати під проводом наших учителів грошеву збірку під кличем:

«ДІТИ ДІЯСПОРИ – ДІТЯМ В УКРАЇНІ»

Ми закликаємо всіх українських дітей прилучитися до нашої акції і так хоч частинно причинитися до полегшення долі наших ровесників в Україні.

Закликаємо до співпраці в цій акції все наше вчительство, проводи молодечих організацій та батьків, провадити в цьому напрямі роз’яснювальні гутірки з дітьми та спонукувати їх до жертвенности для «найменшого брата». Така жертвенність, винахідливість у засобах проводження збірок та їх належного використання матиме й великий, корисний виховний вплив на самих дітей.

Як сьогодні відомо з різних джерел, поміж дітьми у щораз дальшому засягу Чорнобиля ширяться все більше захворіння, пов’язані з ядерним опроміненням. Урядові чинники стараються їх приховувати чи приписати іншим причинам, а рівночасно не мають змоги дати цим дітям відповідної допомоги й можливости лікування. Хворим дітям потрібні ліки, забавки, книжечки, а в неменшій мірі і дружня піддержка ровесників, яку так легко й можливо здійснити при допомозі переписки. При поважніших захворіннях треба думати і про спровадження дітей у західні країни на лікування. Такі програми вже подекуди і здійснюють наші різні установи. Тут поле для діяльности — просто необмежене.

Було б важко, а то й недоцільно переводити цю акцію якимось одним шляхом. Тому радимо звертатися в справі використання зібраних фондів до місцевих осередків Прихильників Народнього Руху України за Перебудову. Далі радимо використовувати всякі можливі існуючі зв’язки, включно з родинними чи особистими. Якщо такі недоступні, можна завжди пересилати зібрані датки на адреси Краєвих Шкільних Рад чи Світової Координаційної Виховно-Освітньої Ради на адресу:

World Congress of Free Ukrainians 2118-A Bloor St. W., Toronto, Ont.,

Радимо теж широко інформувати про такі ініціятиви на місцях — місцеву українську пресу та СКВОРаду.

Ми вже маємо інформації, що учні Школи св. Софії в Міссісага, Онт. в Канаді вже зібрали і передали для дітей-жертв Чорнобиля понад 200 різдвяних дарунків. Ґратулюємо вчителям і дітям Школи св. Софії за добре діло!

ДІТИ В УКРАЇНІ ДОЖИДАЮТЬ ДОПОМОГИ ВІД СВОЇХ ДРУЗІВ І3 ДІЯСПОРИ!

НЕ ЗАВЕДЕМО Ж ЇХ ДОВІР’Я!

За СКВОР-у
Іроїда Винницька Голова
Леся Храплива-Щур
Секретар