«Діти Марії»

Основа сьогоднішнього відродження нашої Батьківщини — це відродження духовне. Бо найтривкіша й необхідна підстава кожної держави — це її громадянин, кожен громадянин, який має почуття відповідальности не лише перед людьми, але й перед Найвищою Справедливістю — перед Богом. Тому треба нам так уважно слідкувати за кожним проявом цього відродження на нашій землі, а в першу чергу в нашій Церкві.

З таких міркувань — особливо приємно держати в руках три числа нового часопису «Діти Марії», який виходить у Львові від січня цього року під редакцією Оксани Сенатович. Це щомісячник із п’ятьма тисячами накладу, а засновник та видавець його — Марійське Товариство «Милосердя» у Львові.

В підзаголовку зазначено, що це «газета для дітей», одначе, розглядаючи зміст, знаходимо там чимало цікавого і для молоді, і навіть для дорослих. Матеріял цікавий і різнородний. Знаходимо там спогади про культ Пречистої, який так буйно розквітав у міжвоєнній Галичині під покровом Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького. Читаємо численні гутірки на катехитичні теми, матеріяли про вшанування релігійних і національних свят, як теж хроніку сучасного релігійного Життя: Перших Святах Причастій, виступів Марійських Дружин тощо. Не бракує теж і загально-освітнього та розвагового матеріялу. В лютневому числі знаходимо теж листа з особливим благословенням видавцям та читачам газети — від Патріярха Мирослава-Івана Любачівського.

В цілому — часопис редагований вміло, доцільно і з великим старанням. Знайде напевно і численного та зацікавленого читача. А наклад його — цих скромних 5,000 — це ж лише вистачить на найближчу околицю Львова! Що ж говорити тоді про всі греко-католицькі єпархії, а ще про неторкані, місійні терени цілої соборної України, а ще про несходимі простори Азії, де живуть мільйони українців греко-католиків чи тих, хто міг би ними стати… А тут чуємо ввесь час, як наполегливо посягають по їх душі всякі чужинні секти, — вони ж мають безконечні засоби і вміють їх використовувати на духовній пустелі, яку залишив московський атеїзм…

Та ще й доводиться поважно побоюватися, чи вдержиться ця газетка — тоді, коли паперова криза примушує замикатися навіть часописам з довголітньою традицією… Хіба справді Пречиста буде особливо хоронити своїх дітей…

Та Божа поміч приходить людськими руками. Чи не подумати б про піддержку цього нового вістуна нашої духовної весни: нашим парафіям, відділам ЛУКЖ-у, БУК-у, Сестрицтвам та Братствам, клітинам Української Молоді Христові, Патріярхальним Товариствам?! Пам’ятаймо при тому, яке велике моральне й матеріяльне значення має сьогодні в Україні навіть найменша допомога від нас!

Святіший Отець Папа Пій X, Папа Мирян, тай усі його наслідники постійно підкреслюють вагу християнської преси як засобу модерної місійної праці. Причинімося ж і ми до цього великого, рівноапостольного діла!

Адреса: «Діти Марії», Львів, 290000, вул. Коперника 15, 3-ій поверх.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web