До проблеми УКЦеркви в Австралії

До приходу на австралійський терен нового єпископа не було жодних проблем ширшого засягу. Це одна з єпархій УКЦеркви втішалась спокоєм. На жаль, ситуація змінилась. У нашому журналі вже були тільки натяки про те, що з приходом єп. Петра Стасюка на місце Владики Івана Прашка до Австралії у короткому часі утворились нездорові відносини. Приїзд Владики Петра Стасюка (редемпторист) до Австралії українська громада у Австралії з Владикою Іваном Прашком привітали його щиро і тепло. Дуже скоро виявилось, що єп. Петро Стасюк не збирається вести церковне життя УКЦеркви в мирі і спокої, як це з посвятою робив його попередник Владика Іван Прашко. На жаль, вже зарисувався поділ нашої УКЦеркви у Австралії.

Покищо здержуємось від коментарів. На цьому місці бажаємо повідомити наших читачів, що у цій справі редакція одержала низку листів, у яких пишеться про ситуацію УКЦеркви в Австралії. Крім цього, редакція одержала п’ятисторінкове становище за підписом «Комітет за права УКЦеркви і мирян у Мельборні» під назвою «Щоб вияснити справу».

Також на нашому редакційному столі лежить лист до Блаженнішого Патріярха Мирослава-Івана, що його одержали всі наші владики, за підписом комісії. Лист у цій же самій справі. Як нас інформують, що в дорозі до редакції є ще один офіційний документ до цієї самої складної проблеми. У посіданні редакції є також інші документи, включно з листом від адвоката, що був висланий на доручення єп. Петра Стасюка до Владики Івана Прашка. Нам пишуть, що ситуація на австралійському терені нашої УКЦеркви є гіршою, як була колись у Англії і зараз в Торонто. У наступному числі «Патріярхату» в першу чергу надрукуємо документи, що мають офіційний характер.

Тому, що тількищо була згадка про ситуацію нашої УКЦеркви в Торонтській Епархії, дозволимо собі висловити кілька думок на цю тему. Мусимо сказати, на жаль і на жаль, що ситуація в Торонтській Епархії не змінилась. Дальше існує двоєвладдя. Це нездорове явище і не причиняється до розвитку нашої Церкви і спасіння її душ. Над цим повинна думати і застановлятись ціла Церква. Незаперечною істиною є те, що Христова Церква з її владиками є для спасіння людських душ… Чи справді у Торонтській епархії ідеться про спасіння душ, а чи радше про безмежну спрагу володіння єп. Романа Даниляка. За всяку ціну бажає володіти над своїм колишнім Владикою Ізидором Борецьким, під крилом якого, як його канцлер, виростав. Звичайно, це далеке від спасіння людських душ, а радше єп. Р. Даниляк бажає показати «свою» правду і силу. А де ж поділась Божа Заповідь, що є основою основ Христової Церкви — Любов? Христова Церква не визнає насилля, хто б його не стосував…

Подумаймо над цим, бо як в Австралії, так і в Торонто підривається основи Христової Церкви. Це вже можна різно прикрасити, щоб тільки закрити голу і незаперечну правду, але правду не закриєте. Діла, що відбуваються, є далекі від Божих слів — Любови і служіння, а безмежним бажанням володіти.

Про ці проблеми читайте в наступному числі.