Допоможім сім’ї Сокальських у Івано-Франківську

До редакції звернувся за допомогою, не особисто для себе, добре знайомий з Івано-Франківська Олег Гусак, для гарної релігійної сім’ї Сокальських, які мають три дочки: Олесю, Ольгу і Соломію, і сина Саверка, і які такої допомоги конечно потребують. Батько родини архітектор вже два роки без праці, діти в школі, тільки одинока мати працює, як викладач у Музичній Школі, яка вдержує цілу сім’ю. Крім цього вона працює на громадській базі, диригує дитячим церковним хором, який часто співає під час св. Літургії у катедральному соборі.

До речі, раніше кожної неділі, о годині 14 під час Служби Божої співав квартет: три дочки і син Сокальські. Як нас інформує Олег Гусак, то це було зворушливо-набожно, ефективно й гарно. Три сестри і брат добре оволоділи гру на бандурі і творили гарний ансамбль. Дівчата успішно закінчили Івано-Франківське музичне училище і після того їм пощастило поступити у Київський Інститут Культури. А їх брат Саверко студіює на Львівському університеті. Ніхто не знає, як їм приходиться тяжко, багато чого недостає, а часом приходиться відмовити собі їжі…

Може цього і неварто б згадувати, але така є незаперечна дійсність.

Вище друкуємо світлину, на якій є мати з трьома дочками: Олеся, Ольга та Соломія Сокальські з короткою пресовою заміткою, що була надрукована за 23 липня 1996 р. у газеті «Вечірний Київ».

Допоможім вирости і розвинутись молодим українським талантам. Допоможім сім’ї Сокальській. Пожертви можна слати безпосередньо на адресу: Марія Сокальська, вул. Богдана Лепкого Н. 1 м. 18, Івано-Франківськ 284000, Україна, або присилати на адресу редакції журнала з поміткою для Сокальських:

The Patriarchate P.O. Box 285 Cooper Sta. New York, NY, 10276

 

До ВУЗу вступає … тріо

Сестри-бандуристки Олеся, Ольга та Соломія Сокальські з Івано-Франківська вже кілька років виступають як тріо. Виступали й квартетом — разом зі своїм братом. Здобутки тріо, проте, вагоміші. Дівчата були лавреатками фестивалю «Дзвін-90», виступали перед делегатами 2-го з’їзду Руху, учасниками конгресу україністів. їх чули в Польщі та Німеччині, куди вони їздили по лінії церкви, а також у Югославії, куди їх на Різдвяні свята запрошувало місцеве товариство української мови. Цього Різдва родина Сокальських колядувала в нашій редакції.

Закінчивши з відзнакою Івано-Франківське музичне училище, зараз тріо повним складом вступає до столичного інституту культури, аби продовжити навчання на факультеті народного музичного мистецтва на катедрі бандури. Іспит з фаху здано всіма трьома на відмінно.

Тріо сестер Сокальських — це вже сформований ансамбль. І буде дуже прикро, якщо столичний учбовий заклад — вільно чи не вільно — стане причиною не його розквіту, а руйнації.

Ірина Лукомська.

Передруковано з «Вечірнього Києва».