Доповідь Голови УПСО в Чікаґо

20 квітня виступав у Чікаґо діючий голова Українського Патріярхального Світового Об’єднання інж. Василь Колодчин з Детройту Цей перший публічний виступ діючого голови УПСО, що прийшов на місце бл.п. д-ра Богдана Лончини, відбувся з рамени місцевого Відділу Патріярхального Товариства.

Біля 70 осіб зібралися в авдиторії собору свв. Володимира і Ольги і прослухали ряд актуальних думок доповідача-гостя до ситуації нашої Церкви на Україні та на поселеннях. В. Колодчин нав’язав до недавно відмічуваної сумної дати сорокліття львівського псевдо-собору, проаналізував радянську релігійну політику супроти всіх релігійних громад, а зокрема щодо Української Греко-Католицької Церкви. Ця політика має на меті не лише викорінення релігії взагалі, але й усунення національно-культурного фундаменту, що ним ця Церква стала на протязі історії.

Однак, це радянсько-російському режимові не вдалося, бо підпільна Українська Католицька Церква проявляє живучість та подивугідну оборонну акцію, доказом чого є діяльність створеного в Україні Комітету оборони прав віруючих УКЦеркви на чолі з такими борцями, як Й. Тереля, В. Кобрин, о. Гр. Будзінський та інші. Нашим завданням за кордоном є цю боротьбу підтримати та звернути увагу світу на нехтування в Україні людських, релігійних та національних прав.

Патріярхальні ідеї, піднесені покійним Патріярхом Йосифом-Ісповідником, вимагають дальшої нашої уваги й активізації. Приклад такого наставлення дає нам і наступник Отця Йосифа, Блаженніший Мирослав-Іван, який в кількох останніх виступах підкреслив потребу завершення нашої Церкви патріярхатом та визнання його Апостольською Столицею.

УПСО й крайові Патріярхальні Товариства тепер заанґажовані у масове збирання підписів під петицією до Святішого Отця саме у цих справах. В день доповіді такі підписи збирали в трьох головних чікаґських українських католицьких церквах. При інших розпічнуть збирати підписи в недалекому майбутньому. Так само вже зібрано підписи відділом Товариства в сусідньому Геммонді, Індіяна. Запляновано охопити всі церкви чікаґського деканату.

Після доповіді відбулися питання і дискусія. Виступали: Орися Гарасовська, д-р О. Фаріон, д-р Р. Смик, д-р П. Демус, д-р С. Самбірський та інші. Зборами проводив голова відділу Патріярхального Товариства д-р В. Маркусь, який підкреслив значення подібних зустрічей провідних діячів Патріярхального руху з місцевими осередками.

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt