Свіжий номер

2(502)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Дух-свобода-примирення

Бачимо, що основні слова прощення і примирення між нашими Церквами і народами сказано, зараз перед нами завдання не забувати цих слів, а віддано і послідовно втілювати їх у життя. Зараз, коли через зовнішні і внутрішні обставини стосунки між деякими українськими і польськими колами доволі напружені і не бракує взаємних звинувачень та гострих заяв, маємо постійно повертатися до цих слів і брати приклад з цих людей, що Любили Мир.

Іван Павло ІІ, котрий українсько-польське поєднання трактував як один із найбільших викликів свого понтифікату, напередодні 60-ої річниці Волинської трагедії у посланні до кардиналів Юзефа Ґлемпа, Мар’яна Яворського та Любомира Гузара, вкотре писав, що «якщо Бог пробачив нам у Христі, то треба, щоб вірячи вміли пробачати один одному взаємно нанесені кривди і просити про вибачення власних помилок».

Так, є багато незагоєних ран і гарячих голів, що готові кидатися в бій, є зовнішні обставини, але є основа, фундамент, який не дасть нам захитатися і скотитися дорогою взаємних звинувачень і непрощення – Господь уже нам пробачив.

Повністю текст читайте у паперовій версії журналу

Поділитися: