Думки прихильників єп. І. Семедія

Протокол загальних зборів Греко-католицької громади Мукачівської єпархії Підкарпатської области від 1992 року

Ми, греко-католики, вірники нашої Мукачівської єпархії, яка знаходиться під юрисдикцією Римського Престолу, прямо ознакомившися з матеріялами Священного Синоду єпископів Української Греко-католицької Церкви від 16-31 травня 1992 року у Львові, проголошуємо слідуюче:

Ми, греко-католики нашої громади, як і всі греко-католики нашої Мукачівської епархії, належимо до нашої суверенної України, але по церковній лінії, по юрисдикції, то є по судовластю більше як двісті років належимо прямо до Конгрегації Східньої Церкви в Римі, і всіми назначеннями єпископів-ординаріїв та єпархій має право розпоряджатися тільки Папа Римський.

На Соборі введена і підтверджена православна св. Літургія зі всіми її доповненнями по східньому, візантійському, ортодоксному православно-російському обряду, в якому викинуті і заборонені всі набоженства, століттями набуті в нашій єпархії, як рожанець (вервиця), молебні до Пресвятого Серця Ісусового, до Непорочного Серця Пречистої Діви Марії, Непорочне Зачаття, празник Царя Христа та багато інших. Рішуче протестуємо проти деяких самозванців, які без дозволу і згоди єпископа-ординарія підбурюють народ, щоб під предлогом возз’єднання наших єпархій завести нам православно-російський обряд, збираючи підписи на всілякі фальшиві петиції.

Рішуче протестуємо проти самозванців, які обдурюють народ 146 каноном кодексу для Східніх Церков, який відноситься до юрисдикції патріярха, а не до Архиєпископа Львівської Метрополії. На Україні ні в нас у Підкарпатті ще немає ні Патріярхату, ні Патріярха.

Виступаємо проти злодушности і шкідливости самозванців, які знають або мали би знати, що цілою Католицькою Церквою керує Папа Римський, а єпархіями єпископи-ординарії, а не народні збори, петиції, лозунги та підпільна агітація по домам проти суверенности єпархії та юрисдикції єпископа-ординарія по Брежнівському методі і духу, який ще не вивітрився із «самозванців».

Категорично виступаємо проти агітації самозванців на розділення нашої єпархії на Мукачівську та Хустську українську і прилеглих районів з осідком у Хусті. Наша єпархія з покон віків є греко-католицька єпархія, багатонаціональна і не терпить вивищення одної нації понад другу і тому вона є тільки греко-католицькою для всіх. Ділити єпархії має право тільки Святіший Отець Папа Римський і ніхто другий.

Звертаємося із зверненням до єпископа-ординарія Семедія, щоб перервав агітаційну роботу самозванців проти законного ординарія, проти нашої єпархії, тим самим проти св. Матері Церкви, проти роздвоювання нашого народу, наших вірників. Ці самозванці являються предвісниками автокефалії або схизми. Всі схизми в нашій історії зачиналися на тлі обрядовости та туги за властю.

Наша громада звертається до всіх своїх членів і до всіх вірників нашої многонаціональної єпархії, щоб виганяли з своїх домів всіх самозванців агітаторів, які бродять нашими селами і заносять в наші громади та наші родини дух роздору, злоби і наклепів на законного епископа-ординарія, на нашу розвиваючуся єпархію. Просимо приложити всі зусилля для її обновлення серед таких важких обставин. Голова громади Підписи:

Секретар громади

Члени громади Копії: Рим-Ватикан Єпископу-ординарію

Владиці Семедію

Блаженнішому Кардиналові Іванові-Мирославові Любачівському,

Голові Східньої Конгрегації в Римі