Два нові православні єпископи в Польщі

(УПБ, Рим) — Дня 30 січня 1983 р. в Польщі висвячено о. Александра Адама Дубця на православного єпископа Перемиського і Сяніцького. Отець Александер (монаше ім’я — Адам) Дубець походить із села Флоринка на Лемківщині. Його батько загинув був у концентраційному таборі в Авшвіці, а в 1947 р. всю родину вивезено на західні землі Польщі. Богословіє студіював у Варшаві при місцевій семінарії й академії. Душпастирював у Калникові й Сяноці. Останньо був деканом Сяніцьким. Коротко перед свяченням прийняв монаший постриг та сан архимандрита.

13 квітня ц.р. у православній церкві св. Марії Магдалини у Варшаві був свячений о. Іван (у манастирі Єремія) Анхимюк на єпископа Бєльського. Він у головній мірі займатиметься зовнішніми справами Польської Православної Церкви, як рівно ж дальше викладатиме Новий Завіт при Християнській академії у Варшаві. О. Іван Анхимюк народився 1943 року, завершив свої богословські студії у Християнській теологічній академії у 1965 p., а в pp. 1965-68 студіював у Православній академії у Заґорську (СССР) та протестантське богословіє у Цюріху (Швайцарія). Він є членом Польської екуменічної ради, провідником її секції молоді та співпрацює з Комісією польського католицького єпископату в екуменічних питаннях. Він рівно ж є членом Центрального комітету Екуменічної ради Церков.

Вірні Польської автокефальної православної Церкви — це переважно українці або білоруси. Ця Церква начислює коло 150,000 вірних та має одного митрополита й 6 єпископів.

Українців-католиків (або, як їх у Польщі називають, греко-католиків) за офіційними статистиками є 350,000, хоч душпастирі твердять, що їх є до півмільйона. Вони не мають ані одного єпископа, а лише двох генеральних вікаріїв.