Дюсельдорф-Рурщина та Вестфалія у поклоні Блаженнішому Патріярхові Йосифові та невтомному парохові о. ігуменові Антонієві

В неділю 19 червня 1983 року заходами місцевого представництва Українського Патріярхального Товариства, Церковної Ради у Дюсельдорфі та українських громад Аахену, Бону, Кельн-Порцу, Менхенґлядбаху, Фельберту, Дуйсбурґу, Дюсель- дорф-Верстену і Ратт з’їхалися в Дюсельдорф-Верстен, щоб святочно відзначити 91-ліття народження та 20-ліття з дня звільнення їх Блаженства Патріярха Йосифа, Кардинала Сліпого, з довголітньої важкої московської каторги та 75-ліття свого улюбленого і невтомного пароха о. ігумена Антонія Рижака, студита.

Урочисте святкування почалося у церкві, заповненій віруючими, святочною Службою Божою, яку відправив Ювілят о. ігумен Антоній Рижак в сослуженні о. Йосифа Марторелі (парох з Гамбургу), о. Йосифа Штельтена з Крефельду (німець-бірітуаліст) та о. диякона Куця.

Римо-католицьку Церкву на цьому небуденному і величавому святі репрезентував парох Дюсельдорф-Верстену о. Гайнріх Аделькамп та член Церковної Ради Рудольф Гольц. Святочну Службу Божу в наміренні найдостойніших Ювілятів співали всі вірні. Молитовно-мелодійний спів віруючого Божого Люду зносився з подякою до Всевишнього за всі ласки, що їх зазнали найдостойніші Ювіляти у своєму трудолюбивому житті. На закінчення відспівано многоліття їх Блаженству Патріярхові Помісної Української Католицької Церкви Йосифові І та о. ігуменові Антонієві Рижакові, благальну молитву за український нарід та Молитву за Патріярха.

Зразу після святочної відправи відбулася в парохіяльній залі святочна трапеза-обід на шану найдостойніших Ювілятів: Блаженнішого Патріярха Йосифа та о. ігумена Антонія. У святочному обідньому банкеті взяли участь понад сто гостей. При почеснім столі сиділи: о. Ювілят Антоній, Голова Патріярхального товариства проф. Володимир Кальваровський (Мюнхен), о. Й. Штельтен, о. Г. Аделькамп, о. Й. Марторелі, о. диякон Куць та господарі й організатори ювілею: Михайло Хом’як (голова МПУЕН) та Михайло Бабійчук (муж довір’я Крайового Товариства Українського Патріярхату в Німеччині).

Михайло Хом’як привітав отця Ювілята, отців, голову Товариства Українського Патріярхату, гостей, молодь та всіх присутніх, прочитав ряд ґратуляційних листів і вручив від громади о. Ювілятові подарунок — різьблений трисвічник.

Від німецьких громад вітали достойних Ювілятів: о. Г. Аделькамп, о. Штельтен та Г. Гольцен. Всі вони висловили велику пошану достойним Ювілятам, відзначали добру зорганізованість українських громад у діяспорі та прикладну й активну участь в церковно-релігійному житті, що є пов’язане з великою самопожертвою. Промовці згадували милими словами про чистоту, набожність та гостинність українського народу, який вони запізнали ще із воєнних часів і тому вони явно признаються до великих симпатиків української терплячої Церкви і витривалого українського народу.

Від Українського Патріярхального Товариства вітав о. Ювілята, а з ним і цілу громаду, проф. Володимир Кальваровський, який підкреслив великі заслуги о. ігумена на своєму пасторальному шляху. Велика скромність та самовідречення є прикметою отця ігумена Антонія. Жертвенна і невтомна праця та щохвилинна готовість послужити ближньому, викликують у вірних та всіх, що мають будь-яку нагоду зустрічатись з отцем ігуменом, велику пошану, довір’я і любов до дійсного аскета і доброго пастиря-єромонаха. Голова Патріярхального Товариства передав привіт о. ігумену від місцевого Владики Плятона Корниляка, від Патріяршої Канцелярії, від УПСО, від Президента ЦПУЕН з Мюнхену та всіх вірних, які не змогли прибути чи через віддаль, чи через інші перешкоди. «Всім нам о. ігумен був, є й буде добрим прикладом до наслідування», — закінчив свій привіт президент ЦПУЕН. Многоліття Ювілятам відспівали всі присутні.

Згодом від громади Дюсельдорф-Ратт вітали отця п. Михайло Бабійчук з Кельну та п. Василь Русин, які також зложили о. Ювілятові скромні подарунки. Дуже милим привітом була деклямація учнів української школи, яку провадить сам о. Ювілят. Діти вручили отцеві гарно обрамовану історичну світлину з часів великої патріяршої візитації їх Блаженства Патріярха Йосифа в Дюсельдорфі. З привітами виступали представники місцевих церковних громад, що спільно репрезентували громадське життя Рурщини та Надренії.

Як всюди, так і тут величавий і святочний бенкет приготовили наші невтомні жінки й матері: Юліка Ферферс, Уляна Струнціцька, Розалія Слинук, Орися Жінчук, Ірина Керничишин, Інґрід Дідух, Анна Мацюк, Галина Мацюк, панна Бабійчук, Е. Ферферс та інші.

Глибоко обґрунтоване-слово-реферат виголосив проф. Володимир Кальваровський — Голова Патріярхального Товариства в Німеччині.

За Божою волею 20 років тому Блаженніший прибув до Риму, де розпочав новий, світлий етап історії нашої Церкви.

В дальшому святкувань відчитано ґратуляційні листи від Владики Плятона Корниляка, архимандрита Любомира Гузара та отця Альфіра Остапчука від УАПЦеркви.

На закінчення о. Ювілят подякував всім за привіти та вияв великої любови і пошани до свого пароха, а зокрема до свого дорогого і рідного Батька і Глави Патріярха Йосифа Кардинала Сліпого.

Учасник