Економіка та креативність як основа реформ в Україні

Необхідно усвідомити, що політика, економіка, культура та релігія – це системи управління. А «управління» залежить від цінностей людей. Із систем, де немає цінностей та етики, чи тих, де спотворені цінності, люди зі здоровими цінностями мігрують, борються або стають переслідуваними. Дійсно, в атмосфері суцільної брехні говорити правду вважається злочином.

Тому постає питання: з чого починати реальні реформи в бізнесі і заради чого?

Дуже важливим є інформаційне оздоровлення від фейків щодо України як країни суцільної корупції та безправ’я. Це не так! Форми корупції в Україні не породжені просто відсутністю культури господарства чи ментальністю. Це перш за все спадщина колишніх колоніальних режимів. Вони знищували місцеву інтелігенцію, еліту – від простого вчителя і священника – та віддавали привілейовані місця для керівництва людям, які були виховані в ненависті до всього українського. Крім того, їм допомагали місцеві манкурти заради досягнення свого добробуту. Це й досі триває: переважна більшість власників бізнесу зневажають екологію, права працівників, визискують із зарплат підлеглих. Крім того, маємо проблеми світових систем корупції: відсутність моралі й бажання швидкого збагачення веде до створення офшорних схем міжнародного корупційного спрута.

Наслідком інформаційної кампанії України має стати кілька результатів: формування її позитивного іміджу, відродження віри індивідуальних людей у своїй спроможності розпочати підприємницьку справу, залучення зовнішніх інвесторів. Це має бути соціально-економічне місіонерство, яке також можна назвати суспільною євангелізацією. Нова система має бути збудована на здорових цінностях та етиці. Нам потрібне «соціальне Євангеліє» – добра новина для людей, яка несе їм спасіння життя та розвиток.

 

Повністю статтю читайте у паперовій версії журналу або в електронній на сайті https://journals.ua/

Свіжий номер

1-2(495-496)2023