Єп. А. Горняк…

Що ж вартий пастух без овець — стада? На це є проста і зовсім ясна відповідь. Що ж вартий єпископ без вірних, це саме, що пастух без стада. На цьому його праця кінчається. Слухати тільки ватиканських чинників, які стараються нашу Церкву знівелювати і пристосувати до своїх ватиканських цілей, а в той же сам час нехтувати волю вірних для яких повинен нести духовну службу є запереченням Божого. Так, А. Горняк вирішив їхати на ватиканському коні, а живитись українським хлібом. Еп. Горняк у конфлікті з мирянами у Великій Британії думав силою поставити всіх мирян на коліна, позбавляючи їх духовної опіки.

Як ми інформували у попередному числі нашого журнала, що в Галіфаксі — Велика Британія постала нова патріярша парафія, якої парохом є о. М. Матичак. Коли парафіяни і о. М. Матичак приготовлялись до посвячення церкви, за урґуванням єп, Горняка папська нунціятура у Великій Британії викликала о. М. Матичака і вручила йому листа від Східної Конґреґації, підписаного префектом Конґреґації Філліпе і його секретарем Бріні, в якому було сказано, коли о. М. Матичак не перестане діяти на терені екзархату єп. Горняка то буде автоматично суспендований, о. М. Матичак вияснив папському нунцієві ситуацію, яку створив на терені Великої Британії єп. Горняк та сказав, що в цій справі напише листа до Східної Конґреґації.

Єп. Горняк також вислав листа до адвоката англійця, який заступає всі правні справи Церковного Комітету в Галіфаксі, що мовляв, одиноко він, себто єп. Горняк має право набувати та піклуватися українськими Церквами. Лист для адвоката нічого не означає, еп. Горняк може піклуватись тим, що до нього належить.

Посвячення церкви відбулось 14 жовтня при двотисячному здвизі вірних, які прибули з різних місцевостей. З доручення Патріярха Йосифа церкву посвятив о. мітрат Іван Музичка у сослуженні о. М. Матичака і о. П. Стецюка. Вірні, а поволі і священики відчахаються від єп. Горняка.