Філателістична експозиція, присвячена Патріярху УГКЦ Йосифу Сліпому, колекціонера зі США доктора медицини Романа Смика осіла на постійно в музеї Йосифа Сліпого у Львові*

21 вересня 1997 року в приміщенні Львівської Богословської Академії відкрився і був посвячений владиками з Синоду Єпископів УГКІІ. шо завершив в цей день свою роботу у Львові, музей Патріярха УГКИ Йосифа Кардинала Сліпого.

Задум створення такого музею визрів при проведенні в серпні 1992 року під час перезахоронення тлінних останків Йосифа Сліпого з Риму до Львова виставки філателістичних видань, присвоєних Патріярху, зібраних протягом 30 років колекціонером з релігійної філателії доктором медицини зі США Романом Смиком.

Експозиція д-ра Романа Смика, доповнена філателістичними матеріялами львівського філателіста Романа Бишкевича, а також фотодокументами, експонувалась на 16-ти виставках в різних містах України і в її столиці Києві

Стараннями і коштами д-ра Р Смика з доброї волі ректорату Львівської Богословської Академії відкрито першу чергу музею. Проект інтер’єру музею, дизайн музейних меблів, розміщення і монтаж експонатів виконав Р. Бишкевич. На стендах музею поштові марки, конверти і спецпогашення. присвячені Йосифу Сліпому з часів його подорожей в місця проживання української діяспори в 1963-1984 роках, поштова марка, конверти і спеціяльні поштові пам’ятні штемплі, випущені поштою України в 1992-1994 роках, документальні фотографії з похорону в Римі, фотографії з філателістичних виставок, афіші з філвиставок цієї експозиції в містах України.

Організатори музею сподіваються, що на базі багатого філателістичного матеріялу сформуються і інші експонати, пов’язані з життям і діяльністю Йосифа Сліпого. Збагатити музей справа всього загалу патріотів.

Передруковано з офіційного філателістичного журнала львівського обласного товариства ім. академіка Агатангела Кримського у Львові.