Гартфордська громада святочно відзначила уродини Блаженнішого Патріярха

Старанням Відділу Українського Патріярхального Товариства та Парафії св. Архистратига Михаїла в Гартфорді відбулося тут в неділю, 26 лютого ц.р. святочне й торжественне відзначення 92-их уродин Блаженнішого Патріярха Йосифа. В цей день місцевий парох о. шамб. Стефан Чомко, відомий прихильник патріярхальної ідеї та звеличник особи Блаженнішого Патріярха, з питоменною йому набожністю, відслужив Святу Літургію в наміренні Глави Помісної Української Католицької Церкви, під час якої окремими додатковими щирими і зворушливими проханнями закликав всіх вірних молитися за здоров’я їх Блаженства. Цей молитовний настрій збагатив своїм побожним чудовим співом відомий церковний хор під дириґентурою інж. Олександра Пришляка. У своїй проповіді отець парох згадав великі заслуги нашого Ісповідника Віри та висловив надію на швидке здійснення великих задумів їх Блаженства, нашого Патріярха. Закінчено Святу Літургію многолітствієм та Молитвою за Патріярха.

Згодом, о год, 11-ій відбулася у церковній залі святочна програма, яку відкрив голова місцевого Відділу УПТ-ва інж. О. Пришляк, а новостворений квінтет відспівав молитву «Отче Наш», муз. Вербицького. Далі слідували пісні «Богородице Діво» — муз. А. Гнатишина та «Як славний…» — муз. Д. Бортнянського. Уривок вірша, присвяченого «На День Уродин їх Святости Патріярха Йосифа І» — автора Богдана Стефанишина гарною чистою українською мовою виголосила учениця української школи Наталя Саляк-Гулич. Інж. О. Пришляк поділився з присутніми своїми враженнями із святкування 92-их уродин Патріярха в Римі, на які він їздив туди як голова Крайової Управи Українського Патріярхального Товариства в США, та передав привіт і побажання для їх Блаженства від усього зорганізованого Патріярхального руху в Америці.

Доповідь про життя та всі великі заслуги Блаженнішого Патріярха для нашої Церкви й українського народу виголосив молодий, талановитий, працьовитий і побожний священик, катехит школи українознавства та віцеканцлер Стемфордської Епархії отець Тарас Ґалонзка. Велику частину своєї доповіді він присвятив для насвітлення наукової і виховної праці бувшого отця ректора Йосифа Сліпого, який в основу виховання українських священиків ставив глибоку духовість, наукове знання, побожність, посвяту, відданість та працьовитість.

На закінчення святочної програми згаданий квінтет: Віра Черна — сопрано, Галя Кузьо — сопрано, Христя Сливінська — альт, Андрій Ґаленда — тенор і Борис Крупа — бас заспівали «Молитву за Патріярха» та гимн «Боже великий, єдиний». Цей перший виступ квінтету в Гартфорді численно зібрані миряни дуже мило вітали і своїми оплесками виявили їм своє признання за чудове виконання пісень.

В загальному це свято відзначалось великою щирістю, любов’ю і відданістю для їх Блаженства Патріярха і Кардинала Йосифа І, нашого Духового Батька і Голови Синоду Українських Владик, що ціле своє трудолюбиве життя посвятив для добра своєї Церкви та українського народу.

Гартфордська громада — це одна з передових громад, що в повній єдності визнає їх Блаженство своїм Патріярхом і всеціло піддержує ідеї їх Блаженства до завершення повного синодального устрою Помісної Української Католицької Церкви.

Мирянин