Гемпстед, Лонґ Айленд – пом’янув світлу пам’ять Блаженнішого Патріярха Отця Йосифа І

Поминальні Богослуження в пам’ять Блаженнішого Патріярха, Його Святости Отця Йосифа І відбулись у день похорону в Римі — 13 вересня 1984 р. — в церкві св. Володимира в Гемпстеді о 8:00 год. вечора. Отець крилошанин Еміліян Шараневич відправив поминальну св. Літургію, а після неї Панахиду та виголосив знаменну проповідь про життєвий шлях, заслуги, змагання і терпіння св. п. Патріярха для Церкви й народу.

Парафіяни взяли численну участь в цих заупокійних відправах, а місцеві організації прийшли з прапорами, щоб віддати поклін Великому Ісповідникові й мученикові за Церкву і нарід.

Після Богослужень відбулись в церковній залі, прибраній портретом Блаженнішого Патріярха, поминки-тризна, що її приготовили членки Відділу місцевого Патріярхального Товариства.

В сороковий день після похоронів Блаженнішого — дня 21 жовтня (неділя) 1984 р. о год. 8:30 ранку о. парох відправив поминальну Службу Божу за душу Блаженнішого, а опісля неї відбулись в церковній залі жалобні сходини всіх парафіян.

Слово про Патріярха, переплітане поодинокими місцями-цитатами з Його «Завіщання», виголосив голова місцевого Відділу Патріярхального Товариства Микола Курчак, а дві учениці суботньої парафіяльної школи — Таня Берч і Таня Копистянська деклямували вірші в пошану Патріярха.

Сходини закінчено піснею: «Боже, вислухай благання».

М. Курчак

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

6 (476) 2019 2019-6-obkladweb