Громада в Гантері відзначила День народин Патріярха Йосифа

Дня 22 лютого ц.р. по всіх парафіях Стемфордської Епархії, на зарядження Владики Василя Лостена відправлено Служби Божі за здоров’я Блаженнішого Патріярха Йосифа. І в церкві Св. Івана Хрестителя в Гантері о. парох Антін Павлюк відправив Службу Божу, в суботу, 21 лютого ц.р., о 4 год. пополудні. На жаль, проповідь, яку о. парох виголосив під час Служби Божої, не вказувала на те, що Богослуження було відправлене за Патріярха, бо замість хоч коротко згадати про життєвий шлях Блаженнішого, о. парох виголосив проповідь про Блудного Сина. Також о. А.Павлюк не закінчив Служби Божої многоліттям за Патріярха. Ситуацію врятував один з присутніх в церкві мирян, який голосно відмовив молитву за Патріярха і вніс многоліття, що вірні в церкві спонтанно підтримали. Коли миряни почали співати молитву «Боже Великий», о. парох відійшов від престолу. Так відзначено 89-ту річницю уродин Патріярха Йосифа в Гантерській церкві.

Дня 1 березня ц.р. старанням Комітету Т-ва Св. Софія в Гантері, у мотелі «Марічка» відбулися Святочні Сходини на пошану Патріярха Йосифа. Сходини відкрив дир. Й.Іванчук, підкресливши, що вже повних 18 років, рік-річно в лютому український нарід відзначує уродини Патріярха Йосифа. Молитву за Патріярха промовив Л. Лампіка. Він згадав день 22 грудня 1939 p., як на Святоюрській Горі в каплиці митроп. Слуги Божого Андрея в асисті двох єпископів секретно висвячено Ректора Богословської Семінарії о. д-ра Йосифа Сліпого на митрополита. Нововисвячений Митрополит добачував у тому особливий палець Божого Провидіння. Першого листопада 1944 р. відійшов у вічність Митрополит Андрей, і на плечі Блаженнішого Йосифа ліг увесь тягар відповідальности за долю нашої Церкви. 11 квітня 1945 р. Митрополита Йосифа і всіх єпископів нашої Церкви було ув’язнено. Почався важкий період 18-річного заслання на сибірській каторзі.

В 1963 р. Москва, за старанням папи Івана XXIII звільнила каторжника Йосифа, і він приїжджає до Риму. Папа Павло УІ підносить митроп. Йосифа до кардинальської гідности і привертає титул Верховного Архиєпископа. Других 18 років, на так званій «волі», Патріярх започаткував новий розділ в нашій Церкві. Воздвигнув собор Св. Софії, відзискав Патріярший Двір, церкву Св. Сергія і Вакха, заснував Укр. Кат. Університет, Укр. Чин оо. Студитів, бібліотеку, музей, Т-во Св. Софія, що опікується патріяршими надбаннями. Це справді великі й неповторні надбання Патріярха Йосифа.

Пані С.Вовк з чуттям продеклямувала два вірші: Р. Завадовича «Владика Нескорених» і І. Франка «Каменярі».

А. Бук прочитав благословення і подяку від Патріярха за побажання і за Дар любови (400 дол.), що його миряни Гантеру щороку посилають до Патріярха Йосифа. Святочні Сходини закінчено многоліттям за Патріярха і молитвою «Боже, вислухай благання». Після урочистості присутні при каві і солодкім ще довго гуторили, порушуючи останні події, що стались у нашій Помісній Церкві.

Н. Н.

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web