Свіжий номер

2(502)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Громада в Кергонксоні вшанувала Патріярха Йосифа

Заходами місцевого Відділу Українського Патріярхального Т-ва в Кергонксоні влаштовано відзначення 91-річчя з дня народин і 20-ліття звільнення з неволі Патріярха Української Католицької Церкви Отця Йосифа, що відбулось 20 лютого 1983 р. Парох церкви Пресвятої Трійці, о. крилош. д-р Богдан Волошин, у сослуженні з о. мітратом Володимиром Білинським відправив Божественну Літургію у наміренні Ювілята Патріярха Йосифа.

Після Служби Божої українська громада зійшлася у гарно прибраній церковній залі, щоб спільно відсвяткувати цей рідкісний ювілей Патріярха Йосифа.

Голова місцевого Патріярхального Т-ва д-р Микола Барусевич відкрив святочну програму, привітавши всіх зібраних, і попросив зайняти місця при застелених столах. Після кількох слів виступу до спільного обіду він представив доповідача Миколу Галіва, який виголосив слово про ювілята. Його слово було цікаве й зворушливе. Він, мов на ленті, провів присутніх стежками мученичого життя князя нашої Церкви Патріярха Йосифа.

У мистецькій частині виступив хор під дириґентурою д-ра Олега Волянського, який виконав «Під твою милость» — Д. Бортнянського і «Услиши глас» — І. Лаврівського. На закінчення мистецької програми хор заспівав многолітствіє для Патріярха Йосифа, а всі учасники своїм співом долучились. Отець парох Б. Волошин провів молитву і поблагословив їжу. Багатий і смачний обід був приготований заходами місцевих жінок, за що їм належить подяка.

Під кінець обіду голова Відділу М. Барусевич сказав, що Микола Галів тількищо повернувся з Риму, де відбулось святкування 20-річчя звільнення Патріярха Йосифа, як також в той самий час відбувався Священний Синод, і він поділиться своїми спостереженнями і враженнями. М. Галів подав досить докладний, у хронологічному порядку звіт з римських подій і святкувань, наголошуючи бенкет на пошану Патріярха Йосифа з нагоди 20-річчя звільнення на волю і Священний Синод. За ці незвичайно цікаві й актуальні інформації присутні нагородили М. Галіва оплесками. Під час обіду був прочитаний лист — привіт для Патріярха Йосифа, який учасники підписали. Також учасники мали нагоду скласти свій «Дар любови» як доказ пошани, зрозуміння і підтримки дальших задумів Патріярха нашої Церкви.

Трапезу закінчив молитвою о. парох Богдан Волошин.

Ярослава Ціханська

 

Поділитися:

Популярні статті