Громада в Клівленд-Пармі, Огайо, відзначила 89-ті народини Блаженнішого Патріярха Йосифа

У парафії Покрова Пресвятої Богородиці, Клівленд-Парма, Огайо, відбулося в неділю, 15-го лютого 1981, відзначення 89-их народин Блаженнішого Патріярха Йосифа. У 10-ій годині ранку, в місцевій церкві відслужили благодарственну службу Божу: гість з Риму, архимандрит Чину оо. Студитів, о. д-р Любомир Гузар, о. д-р Ісидор Нагаєвський з Клівленду і о. д-р Іван Тилявський, настоятель парафії Покрова Пресвятої Богородиці. Після св. Євангелія о. д-р Л. Гузар у своїй проповіді нав’язав до євангельської розповіді про митаря і фарисея (за юліянським календарем це і була неділя про митаря і фарисея), як також до св. Євангелії наступної неділі про блудного сина і подав вказівки, як поводитися вірним під час близького вже Великого Посту, щоб стати щирим каяником, як цей сокрушений митар та навернений блудний син.

По Службі Божій, після короткої перерви, зібралися місцеві парафіяни і гості з інших клівлендських парафій у святопокровській залі, щоб відзначити дату народин (17-го лютого) Блаженнішого Патріярха Йосифа.

Перший радний, інж. Лев Лесик, який проводив програмою, відкрив святкові сходини, привітав учасників та попросив до слова о. д-ра І. Тилявського. Отець-настоятель підкреслив важливість відзначування 89-их роковин народження Голови Помісної Української Католицької Церкви і подякував о. архимандритові Гузарові, що не зважаючи на свій короткий побут в США, не відмовився взяти участь у цьому урочистому святі.

Далі слідувала коротка1 мистецька програма. Парафіяльний хор, під дириґентурою мґра Зені Панчишиної, відспівав молитву «Отче наш», муз. о. Михайла Вербицького, коляду «Не плач, Рахиле», муз. Т. Купчинського з сольом д-ра Володимира Боднара та »Щедрик» Миколи Леонтовича. Пані Люба Гурко-Боднар прорецитувала вірш Зої Когут «Отче наш». Всі точки були виконані з повним успіхом.

Отець д-р Любомир Гузар у своїй стислій промові порушив справу Надзвичайного Синоду Помісної Української Католицької Церкви, що його скликав Папа Іван Павло II у місяці березні 1980 р. На цьому Синоді було стверджене дальше існування Української Католицької Церкви в Україні актом вибору помічника Патріярха Йосифа (з правом наслідства), що є Головою цілої Помісної Української Католицької Церкви в Україні та на українських поселеннях. А Перший Звичайний Синод Єпископів Помісної Української Католицької Церкви, що його скликав наш Патріярх і який відбувся в Римі в часі від 25-го листопада до 2-го грудня 1980, потвердив помісність нашої Церкви. Промовець сказав, що ми ще не осягнули всього, що нам належиться, але згадані два синоди є чималим досягненням, що треба завдячувати Блаженнішому Патріярхові Йосифові. Завданням всього українського Божого люду — єпископів, духовенства і мирян — всіма засобами допомагати нашому дорогому ювілятові утвердити помісність та добитися офіційного визнання патріярхату Української Католицької Церкви.

Молитвою за Патріярха закінчено ці святкові сходини, програма яких тривала понад годину. Коротко після того о. д-р Любомир Гузар від’їхав на летовище та відлетів до Парагваю (Південна Америка)

Роман Данилевич

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web