Христове Воскресіння – утвердження нашої віри

Свято Христового Воскресіння, що є святом радости радостей, святом перемоги перемог, святом, що утверджує Христа, як Бога-Чоловіка, святом, що своїм глибоким змістом підкреслює ось це потойбічне, вічне життя. Це свято Христового Воскресіння випливає з маленького невичерпного джерела, яким є незрівняна і неперевершена любов, що була підтверджена хресною дорогою і Великою П’ятницею — Христовим розп’яттям — і провадила нас до світлого воскресіння, яким відкрито нам цю сукупність людської неохопности — дорогу вічного, позагробового життя.

Бо ж Ісус Христос, як Богочоловік прийшов на землю з любови до нас, щоб в любові віддати життя і показати нам правдиву дорогу до Бога Отця. Тому любов до ближнього так високо цінується у Христовій Церкві. Вона становить основу основ Христової Церкви. Без цієї любови, яку виявив для нас сам Христос Господь, не можна собі уявити ось цього могутнього корабля, що пропливає крізь різні бурі й негоди — Христової Церкви.

Якщо ми тільки трохи застановимось над християнською любов’ю та досконало відчуємо всю суть і зміст, тоді ми зрозуміємо слово св. ап. Павла, який так сильно і влучно підкреслює значення любови, де він говорить, щоб ми не робили і навіть віддали своє тіло на спалення, а коли не будемо мати любови, то все це нічого не варте. Подібно в цьому відношенні висловлюється св. Тома. Це не припадкові наголошення і підкреслення, вони є основані й засадничі. І тому Христова Церква в особливий спосіб наголошує любов до ближнього.

Вся сила Христової Церкви, вся сила християн випливала і випливає з любови, любови до Бога, любови до ближнього, бо ж ця любов породила це найбільше свято року, що є перемогою над силами пекла, перемогою світла над темрявою, перемогою добра над злом — Христове Воскресіння.

Ця ж сама любов зворушила і заставила до каяття найбільшого розбійника, що висів поруч розп’ятого Ісуса Христа. За цю любов, що утверджувала непохитну віру в Христа віддавали своє життя перші християни і Христові мученики. За цю ж любов до Триєдиного Господа Бога наша Помісна УКЦерква віддала незчислимі жертви і під сучасну пору все ще перебуває у катакомбах з непохитною вірою у воскресіння.

У підсумках духовної підготовки, щоб зустрінути свято оновлення нашої душі — свято Христового Воскресіння, ми повинні також у першу чергу оновити і нашу християнську любов, яка відкидає ненависть і злобу та йде разом з всепрощенням, бо ж не може бути любови без всепрощення. Тому в ці свята Христового Воскресіння, які мають барвисті, радісні зовнішні вияви, ми повинні звернути увагу на їх внутрішний зміст. В першу чергу, щоб в кожного з нас загомоніла християнська любов гомоном воскреслих дзвонів. Щоб ця любов завітала і панувала в наших церквах, парафіях, громадах, установах і організаціях та серед українського народу по той і цей бік залізної завіси.

Христове Воскресіння повинно ще більше і більше утвердити віру в нашу Церкву-Страдницю, що її не зуміли і не подолали сильні світу цього і що наша Церква ще чекає свого воскресіння, яке невідклично прийде.

В ці святочні, радісні дні Христового Воскресіння не забуваймо в молитвах наших братів і сестер на рідних землях. Згадаймо тих, що караються, але не каються далеко на засланні, по тюрмах і концентраках цілого Радянського Союзу. О Всевишній Боже, нагороди їх своїми щедрими ласками, дай силу віри у Божі правди, що дорога до воскресіння веде через тортури, переслідування, каторги і смерть. Це незаперечний шлях Ісуса Христа, шлях безмежної любови. Христос Воскрес! — Воістину Воскрес!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

Блаженнішого Патріярха Києво-Галицького і всієї Руси-України Отця Йосифа з Архиєпископом, Коадьютором Мирославом і всіма нашими владиками Помісної Української Католицької Церкви, всечесне духовенство, монаші чини, братів православних, прицерковні та громадські товариства та організації, наукові й культурно-громадські установи, всі молодечі організації, український зорганізований мирянський рух, всю українську діяспору, весь український народ на рідних землях та українських патріотів, що караються на засланнях — щиросердечно вітає із святом Христового Воскресіння традиційним Христос Воскрес! — Воістину Воскрес!

Українське Патріярхальне Світове Об’єднання
Українське Патріярхальне Товариство в США
і журнал «Патріярхат»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

6 (476) 2019 2019-6-obkladweb