Християнський світогляд та виклики війни

Ми переживаємо найважчий час у новітній історії України. Кілька годин після початку війни я написав на своєму вебсайті «Жити Словом» слова, якими хочу почати свої роздуми:

Ілюстрація: @Qubstudio«Те, про що цивілізований світ так багато говорив – сталося: сатана відверто показав своє лице. Тому місія нашого покоління – не дозволити цій мерзоті заполонити нашу країну і зберегти наших рідних від цієї мерзоти запустіння, яка шириться з росії. Зараз вкрай важливо зберігати спокій. Ми маємо свою домашню роботу, а світова спільнота робитиме свою.

Як християни, ми повинні розуміти, що тільки Господь Бог є Вседержителем і тільки Він ставить останню крапку в історії. З цієї причини віддаймося в Його опіку. Піднесімо до Нього серця. Молитвою зміцнімо охлялі коліна. Апостол Петро навчає: «Будьте тверезі і чувайте! Противник ваш, диявол, ходить навколо вас, як лев ревучий, шукаючи, кого б пожерти. Противтеся йому, сильні вірою, відаючи, що таких самих страждань зазнають і брати ваші скрізь по світі. А Бог усякої благодаті, що вас покликав до вічної своєї слави у Христі, він сам, коли постраждаєте трохи, вас удосконалить, утвердить, зміцнить, утривалить. Йому слава й сила по віки вічні! Амінь» (1 Пт 5: 8-11).

Варто почати спільно читати Псалми. Скільки хто може. Триваймо в молитві. Також вдома читаймо багато псалмів зі своїми родинами. Псалмопівець каже: «Ті колісницями, ці кіньми, а ми ім’ям Господа, Бога нашого – сильні. Ті похитнулися й упали, ми ж стоїмо й тримаємось міцно!» (Пс 20: 8-9) Також пам’ятаймо, що «лиходії знищені будуть, ті ж, що надіються на Господа, заволодіють краєм» (Пс 37:9).

Ісус нас запевнив: «Неможливе в людей, можливе є в Бога» (Лк 18:26). З цієї причини постійно віддаваймо в опіку Богородиці наших військових, медиків, уряд та всіх захисників України!

Ми не знаємо, скільки часу триватиме війна, проте впевнені, що до нашої перемоги. Важливо від самого початку не піддатися паніці, але зосередитися на молитві, підтримці потребуючих (старших, хворих, дітей, самотніх…). Будьмо холоднокровні.

Протягом найближчих годин стане чіткішою та зрозумілішою роль кожного і кожної з нас.

Зараз важливо інтенсивно міркувати, який внесок ми як християни можемо зробити не тільки, щоб вижити, але й перемогти. Для цього ще раз дуже прошу: багато молімося і не біймося. Стараймося бути на зв’язку».

Сьогодні, через пів року, можу сказати, що ми таки зібралися докупи, схилили свої коліна й серця у молитві, об’єднали спільні зусилля і в результаті вистояли всупереч прогнозам усіх експертів, які просто не вірили, що ми можемо встояти проти такого безжального монстра, яким є рашистський режим. Це неймовірно, але ми вистояли. Вистояли ціною неймовірних зусиль та жертв наших відважних та шляхетних духом братів і сестер. Перед нами ще довга і складна дорога до перемоги, до утвердження свободи як можливості жити відповідно до Божого задуму, а не істеричними бажаннями знелюднених ідолопоклонників путіна.

Повністю статтю читайте у паперовому або в електронному варіанті.

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt