Інавгурація ХІ-го вакаційного курсу в Римі

(Рим-Б.Л.) «На цьому курсі ви вчитесь не лише тут, у цих мурах, вас вчить і весь Рим, все довкілля, вся ця країна славної старини, якої здобутки і сліди ви легко можете помітити і у країнах вашого походження. Пізнаючи це велике довкілля, зокрема приглядаючись цим великим здобуткам мистецтва, ви потрапите оцінити і свою рідну дійсність з відповідним поглядом і рефлексією, ви відкриєте і свої рідні культурні особливості, і це поможе вам оцінити великі здобутки людства та участь у них нашого Народу. Бажаю вам сил, здоров’я і охоти, щоб звідси якнайбільше винести для своєї формації, для свого характеру і своєї особовости».

Це вийняток із слова Блаженнішого Патріярха Йосифа на святочній інавгурації ХІ-го Вакаційного Курсу на Українському Католицькому Університеті в Римі, яка відбулася в неділю 22 червня 1980. Вона почалася в год. 4-ій після полудня Божественною Літургією в соборі Св. Софії, що її відправив о. мітрат І. Музичка, віцеректор УКУ, в сослуженні отців Л. Гузара, І. Хоми, С. Гарванка і П. Стецюка. Він теж виголосив проповідь на тему служіння одних одним, спираючись на євангелії тієї неділі про сотника і його прохання до Христа уздоровити його слугу.

Після того в авлі університету відбуто інавгураційну урочистість. Її розпочав коротким словом декан В. Лев. Після того Патріярх Йосиф відкрив короткою промовою цей ХІ-ий Вакаційний Курс на університеті, що його він оснував. Він звернув увагу на користі з відвідин цього курсу в Римі, а зокрема підкреслив вагу основної теми цього курсу — «Княжа Україна,» — зацитувавши слова псальма: «Помянух дні древния і поучихся» — «Згадав я давні дні і навчився чогось». Патріярх вручив теж грамоту номінації на надзвичайного професора археології д-р Уляні Климишин.

Інавгураційну доповідь на тему «Ідеал «Республіка хрістіяна» в Київській Русі», виголосив проф. В. Маркусь. Він проаналізував взаємовідношення церковної і світської влади у Візантії та в Україні, підкреслюючи євангельський і гуманний аспект у діях і висловах володарів Київської Руси та відкинення ними ідеї цезаропапізму. Урочистість закінчив коротким словом о. д-р І. Музичка. Її розпочато піснею «Царю Небесний», а після закінчення офіційної частини відспівано «Достойно єсть».

ХІ-ий Вакаційний Курс почався в четвер 19 червня. Його рамова тема: «Княжа Україна». Вже почали викладати професори: В. Лев, Б. Лончина, В. Маркусь, І. Соневицький о. Ю. Федорів і У. Климишин. У найближчих днях мають приїхати: о. Ол. Баран, М. Лабунька,  М. Овчаренко.

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web