Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

«Інформації і звіти»

В німецькому журналі «Інформації і звіти», що є присвячений проблемам Сходу, який видає «Альбертус-Маґнус-Коллеґ» Гауз дер Беґеґнунґ (Дім Зустрічі) у Кеніґштайні, у 12 числі надруковано статті, присвячені українсько-ватиканській тематиці. Заходами й авторства д-ра Анни-Галі Горбач була надрукована в цьому журналі цінна інформативна стаття під назвою: «Відновлені контроверсії навколо Української Церкви». В статті авторка підкреслила, що Українська Католицька Церква все ще є перешкодою для Ватикану у діялозі з московським патріярхом, як це підкреслюють відновлені контроверсії навколо УКЦеркви, що виявились у листах кард. В. Рубіна і відповіді Патріярха Йосифа. У зв’язку з цим Анна Горбач нагадала проблему Синоду УКЦеркви з кінця листопада і початку грудня 1980 p., на якому «Торжественно засуджено львівський т.зв. «собор» з 1946 року», що було надруковано у пресі та з приводу того вміщено лист московського патріярха Пімена до папи і відповідь Папи Івана Павла II Піменові.

В статті також згадано непорозуміння екзарха Горняка з Патріярхом Йосифом та труднощі Горняка з мирянами у Великій Брітанії, які його не визнають за свого владику. В дальшому Анна Горбач з’ясовує питання Послання Патріярха Йосифа з приводу 90-ліття життя, що ніби послужило до написання відомого листа кард. В. Рубіна та відповідь на його лист Патріярха Йосифа. В центрі контроверсії лягло питання існування де факто патріярхату Помісної УКЦеркви, без юридичного визнання Апостольською Столицею. Ця ситуація не під смак Ватиканові. Після таких вступних інформацій Анна Горбач наводить поодинокі розділи і уривки з Послання Патріярха Йосифа в 90-ліття життя, які аналізує, пояснює і робить свої завваження. Зокрема наголошує уривок, що став причиною до написання листа кард. В. Рубіна. Дальше слідують переклад листів кард. В. Рубіна, що був розісланий до всіх наших владик, але не до Патріярха Йосифа і відповідь Патріярха Йосифа. На підставі дбайливо опрацьованого і надрукованого матеріялу німецький читач буде мати можливість зробити свої власні висновки.

Крім того, в цьому ж журналі є цікава, аналітична стаття Фон Рудольфа Груліха під назвою: «60 років Радянського Союзу». Стаття написана з знанням справи з цікавими завваженнями.

Поділитися: