Інтерв’ю з о.Михайлом та Маґдалиною Димид «Про євангелізацію, катехизацію і педагогіку Таїнств у Димидів на кухні»

«Християнин чи бандит?» – так назвала ютубканал Маґдалина Димид, яка разом зі своїм батьком, отцем Михайлом, вела його цілий рік, записавши 50 відео на важливі християнські теми та про деякі найпоширеніші серед людей стереотипи щодо віри і Церкви. Услід за цим вийшла книжка з однойменною назвою, яка є спільним проєктом авторів ютуб-каналу і видавництва «Свічадо».

Маґда Димид – цьогорічна випускниця філософсько-богословського факультету УКУ, отець Михайло – доктор східного канонічного права, перший ректор відновленої Львівської богословської академії, капелан Майдану. Наша розмова відбулася на горішньому поверсі їхнього будинку, який служить і вітальнею, і кухнею, і художньою майстернею. Впродовж року тут була ще й студія, де вони записували свої відео. Отець Михайло з дружиною Іванкою, відомою художницею, мають п’ятеро дітей. Чим особливо відзначається ця родина, то це активною життєвою позицією: вони брали участь в Революції Гідності та захисті держави після початку російської агресії на сході України. Їхній дім є місцем, куди постійно заходять цікаві особистості: письменники, іконописці, хтось, кого пані Іванка, зустрівши випадково на вулиці, запрошує до себе на каву. От і цього разу тут парує кавник, і отець Михайло наливає нам із Маґдою каву. /…/

 Магдо, що тобі бракує в нашій Церкві?

  Свободи.

 В якому розумінні?

 Мене нервує, наприклад, коли під час літургії, люди швидко хрестяться, помітивши, що хтось один перехрестився. Вони бояться, що щось зроблять не так. Або хтось один сів, і всі сідають. Або коли хтось один встав (навіть коли не треба вставати), і всі відразу встають. Люди дуже прив’язані до зовнішніх чинників. Я відчуваю, що ось цей страх привернути до себе увагу виділянням з групи заважає почуватися у свободі та зосередитися на контакті з Богом. Вважаю, що це стається через нерозуміння сенсу того, що відбувається на літургії.

о. Михайло: Справжній контакт із Богом має перетворювати тебе. Тобто ти маєш свої плани, свої обмеження, є закони державні та суспільні, але контакт із Богом має це все ушляхетнювати, допомагати, щоб ти гармонійно, з внутрішнім миром і з Божою ласкою це виконував. Щоб воно не йшло проти твоєї совісті. Думаю, що потрібне саме це.

Маґда: А також євангелізація.

Повністю статтю читайте у паперовому варіанті

Свіжий номер

4 (486) 2021 4_2021