Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

ІV Світовий день молоді із участю України

(Радіо Воскресіння) В Ченстохові в днях 14 і 15 серпня 1991 року відбувся ІV Світовий День Молоді. На це торжество молоді дівчата і хлопці приїхали зі всіх континентів світу. За офіційними даними їх було понад мільйон. З України прибуло 10,000 молоді, і то зі всіх сторін країни.

Всі вони приїхали до Ченстохови, щоб разом з Папою Іваном-Павлом II застановитись над своїм буттям і заявити, що молодь світу — є синами і доньками Божими, що вони, як Марія, повірили, що те, що неможливе в людей, можливе в Бога, і за це будуть сповняти виключно його волю.

З такої причини 14 серпня увечері хлопці і дівчата з цілого світу застановлялись над трьома символами: Хрестом, Біблією та іконою Богородиці. Це відбувалось в час вечірньої молитви у стіп Чорної Богородиці на Ясній Горі разом із Папою Римським, великим приятелем молоді. Перед тим вони вітали його довгими і гучними оваціями, а Папа Іван-Павло II поздоровляв кожну націю зокрема в рідній мові. Це стосувалося і України.

15 серпня, коли за григоріянським календарем Католицька Церква святкує Небовзяття Матері Божої, всі разом, мільйон молоді, 2,000 священиків, понад 200 єпископів взяли участь в Папській Святій Літургії.

Треба, дорогі читачі, бути присутнім на такого роду небуденнім торжестві, щоб відчути, що то за величезна молитва тут підносилася до Бога. Тут можна було зрозуміти, наприклад, велич Католицької Церкви, що вона дійсно вселенна і в її лоні всі народи мають гідне місце для себе, для свого розвитку.

Коли учасники з України повернулися до своїх хуторів, то не мали спокою, треба було розповісти про свої небуденні, надзвичайні враження, пережиті в Ченстохові і то як на політичному, так і на релігійному рівні.

Багато побачили в Ченстохові, що всі люди мають свою гідність і щоб бути свобідними, залежить в першій мірі від себе самого, від своїх твердих постанов і принципів. Всім впала в око гостинність поляків супроти українців, і стало ясно, що те, що в Перемишлі діється, не є ще відображенням Польщі. Скільки то з українців вперше побачили зорганізовану, завжди усміхнену католицьку молодь? А про релігійний плян зустрічі і несподіванки, які Бог через посередництво своєї Матері приносить, посвідчить це інтерв’ю, що появилося в одній газеті. Молодий українець зі Львова, двадцятип’ятирічний Юрко розповідає ось таке: «Коли я прибув до Ченстохови, я проходжувався вулицями міста з усмішкою на лиці, і люди мені також усміхалися. Я тут прийшов, щоб побачити Святішого Отця. Вчора я вперше в житті пішов до сповіді. Я про це пам’ятатиму до кінця свого життя. В моїй країні Церква нам помагає вижити. Але тепер я змінився і можливо, що й довкруги мене люди також поміняються, і вони розпічнуть чинити добро».

Отаких багато молодих людей приїхали до Ченстохови, вони надія Церкви. І римський архиєрей знає, що коли він нині веде розмову з молоддю, то він закладає основи завтрашнього світу. А завтрашній світ буде кращий від нашого, якщо молодь буде вірна Богові і Церкві.

В своїх молитвах і виступах папа звернув увагу на молодь із Сходу Европи, де нарешті кордони починають тріщати. Іван-Павло II подякував Господеві, що по довгому періоді Церква може вільно дихати. А звертаючися до східної молоді, папа сказав, що Вселенська Церква потребує дорогоцінний скарб вашого християнського свідчення.

А на заключення Святіший Отець сказав: «Дорогі дівчата і хлопці, ось завдання, яке ставить перед вами Матір Божа: виростайте як особи, розвиваючи таланти, властиві тілові і душі; виростайте як християни, наміряючи стати святими; виростайте як свідки Христа, котрий є «світлом світу».

Ось так, в молитві і радості, закінчився ІV Світовий День Молоді. Всі поїхали додому. А наступного року зустріч відбудеться в Римі.

Михайло Димид

Поділитися: