Його Блаженство Мирослав-Іван кардинал Любачівський відвідує віруючих Городенки

Львів, 29 серпня 1991 p. — У святковий день Успення Пресвятої Богородиці, в середу, 28 серпня, Блаженніший Мирослав-Іван Кардинал Любачівський, Глава УГКЦ, здійснив архипастирську візитацію віруючих Свято-Успенської церкви м. Городенки Івано-Франківської области. О 6.30 ранку Блаженніший виїхав зі своєї резиденції, що на Свято-Юрській горі. У поїздці його супроводжували: Канцлер Львівської Архиєпархії о. д-р Іван Дацько, віце-канцлер о. Кен Новаківський і о. Роман Шафран, оо. диякони Микола Форостина і Олексій Шутер, кілька сестер-катехиток згромадження св. Анни та працівники Пресового Бюра.

По дорозі до Городенки кортеж заїхав до м. Івано-Франківська, де Його Блаженство вітали Преосвященний Владика Павло Василик, єпископ-помічник Станиславівської Єпархії, о. Канцлер Андрій Кияк, настоятель Успенського Собору м. Івано-Франківська о. Микола Сімкайло та багато вірних УГКЦ. Блаженніший Мирослав-Іван з нагоди свята поблагословив віруючих та прочитав його заяву з нагоди незалежности України, котра була видана в честь цього урочистого дня 24 серпня 1991 р. По дорозі від Івано-Франківська до Городенки біля різних сел Блаженнішого радо вітали дорослі і діти із національними знаменами та квітами.

На кордоні Городенківського району Главу УГКЦ із хлібом-сіллю зустріли керівники районної влади і представники Товариства української мови ім. Т. Г. Шевченка, хлопчики і дівчатка в національному вбранні. Сльози зворушення були на очах дівчинки, котра, звертаючись до Блаженнішого, просила Божої помочі у відродженні Церкви.

Біля Свято-Успенської Церкви у Городенці зібралися близько 8,000 віруючих. Вітальне слово виголосив настоятель храму Декан Городенківського району о. Ігор Левицький. Блаженніший Мирослав-Іван Кардинал Любачівський відслужив Архиєрейську Святу Літургію. Йому співслужили Владика Павло Василик, о. д-р Іван Дацько, оо. Кен Новаківський, Роман Шафран, Ігор Левицький та інші священики із парафій Городенщини. Дияконували оо. диякони Микола Форостина і Олексій Шутер. Під час Богослуження Блаженніший виголосив слово до віруючих, а також зачитав заяву, дану 24 серпня з нагоди проголошення незалежности України.

Пізніше відбулося урочисте прийняття, обід і зустріч із представниками місцевої влади. Також Блаженніший Мирослав-Іван разом із супроводжуючими особами оглянув пам’ятку архітектури міста Городенки і повернувся ввечері до Львова.