Йосиф кардинал Сліпий, 1892-1984, Наслідування Христа

Під такою назвою, заходами відомої католицької організації «Церква в потребі», в Кінігштайні, Німеччина, появилось англійською мовою надзвичайне видання двомісячника «Мірор» ч. 2 за березень 1985 p., дбайливо опрацьована брошура, присвячена св.п. Патріярхові Йосифові, автором якої є відомий о. Веренфрід ван Страатен. На вступі цієї цінної брошури підкреслено такі знаменні слова — «… на сторінках цієї брошури віддаємо поклін життю, духові та прикладові — одної з найбільших особистостей двадцятого століття Патріярхові Кардиналові Сліпому, Батькові та Голові Української Католицької Церкви, який помер у п’ятницю, 7 вересня минулого року».

У брошурі подано хронологічний перебіг життя і праці Патріярха Йосифа. Там є такі підзаголовки: «Священик і науковець», «Єпископ і мученик», «Засланець і пророк», «Батько своєї Церкви». В брошурі поміщено уривки з «Завіщання» Патріярха Йосифа та прощальне слово, яке виголосив Папа Іван Павло II в базилиці св. Петра в Римі, у сороковий день смерти Патріярха, 17 жовтня 1984 р. під час заупокійної Служби Божої.

Брошура є ілюстрована. Добре підібрані світлини з життя нашого Патріярха. З видання довідуємось,що католицька організація «Церква в потребі» на протязі останніх 32 років пожертвувала біля десяти мільйонів долярів на потреби Української Католицької Церкви на рідних землях і у вільному світі. У листі до читачів о. Веренфрід ван Страатен, великий приятель, помічний Йосифа Сліпого від часу його звільнення, себто прибуття до Риму в 1963 p., описує свої переживання в часі похоронних відправ свого друга-Патріярха в храмі Св. Софії в Римі. Отець Веренфрід пише: «… храм, який він збудував Богові після звільнення його з сибірського пекла вже тепер став неначе частинкою неба — його піснею з каменя… Запах кадила підноситься над його мученицьким тілом, як вираз спізненої данини цьому великому єпископові, якого одного дня будуть прославляти, як останнього «князя Церкви» двадцятого століття…».

Брошура надзвичайно чепурно і дбайливо видана із знанням історії Української Католицької Церкви, її стремлінь і турбот. Видання розсилає католицька організація «Церква в потребі». Адреса:

Aid to the Church in Need
12 Fair Street, Carmel, N.Y. 10512
Tel.: (914) 225-5311

Світлана Андрушків