Канадська «Свята Софія» — кому і для чого?

В останньому часі надзвичайно часто в приватних розмовах, часописах, навіть і в єпископських проголошеннях явно та приховано з’являються гострі осуди Канадського Релігійного Товариства «Св. Софія». Цікаво, чому саме це стається в останньому часі, хоча це Товариство існує вже 6 років в Канаді, але не зупинюся над цим питанням. Радше бажав би я ввійти в саме основне питання: «для кого і для чого це Товариство існує?». Правда є, що українська католицька громада вже має многогранні організації, котрі вже традиційно допомагають у релігійному житті нашої Церкви та громади. Чому ще мати одну організацію, та ще таку, що критично названа «релігійним товариством»? Одначе, існують основні справи, що не охоплені існуючою структурою Української Католицької Церкви в Канаді та які вимагають опіки.

Релігійне Товариство «Св. Софія» — це твір св.п. Патріярха Йосифа, який, вийшовши на волю, зауважив, що Церква в діяспорі не присвятила належної опіки долі матірної Церкви в Україні. Щоб скріпити зв’язок нашої Церкви на Заході з Церквою на Рідних Землях, покійний святець створив у Римі ряд інституцій. Щоб матеріяльно зберегти ці інституції та поширити їхню діяльність.

Покійний Патріярх створив Товариства «Св. Софія» в різних державах. Отже, мандат Канадського Товариства «Св. Софія» включає допомогу в матеріяльному збереженні «Патріярших інституцій» поширення їхньої діяльности на терен Канади. В цей спосіб Канадське Товариство виконує основне бажання св.п. Патріярха Йосифа, а це саме допомоги Церкві на Рідних Землях.

Діяльність Канадського Товариства не можна вузько обмежити до збирання фондів! Ця діяльність включає видання та поширювання ряду традиційних українських ікон; видання та поширювання українських релігійних та літургічних книг; видання та поширювання інформацій про нашу Церкву для неукраїнців; інформування наших вірних про свою діяльність та других справ в Українській Церкві. Точніше, за шість років Канадське Товариство вже видало або співвидало шість книг; інформує понад українців в Канаді про нашу Церкву; інформує ряд неукраїнців про свою працю та одержує від них жертвенну допомогу; починаючи з січня цього року пересилає УКРАЇНСЬКУ ПРЕСОВУ СЛУЖБУ (повідомлення про переслідувану Церкву) до всіх парляментаристів у Канаді, до провідників всіх християнських Церков в Канаді, до всіх щоденників в Канаді та до головніших радіо- та телевізійних агенцій; а в останньому координує кампанію листування з переслідуваними на Рідних Землях! Це не пусте говорення — «що ми хочемо робити» — це є осяги нашої праці. Це є те, на що наш люд жертвує, це є плоди нашої праці. Правда, що це коштує гроші — але також правда є, що це все треба робити. Ми не можемо мовчати перед світом про долю нашої рідної Церкви! Ми не можемо роками обговорювати пляни, але нічого не діяти! Канадське Товариство «Св. Софія» діє сьогодні на добро Церкви на Рідних Землях. Це є те, нащо ми існуємо. Господь сказав: «По плодах ви їх пізнаєте». Ми вважаємо, що наші плоди Вам кажуть, хто ми і чому ми існуємо. Не слухайте голосу побоювання та злобної критики, бо ж вони нічого доброго не чинять!

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt