Кардинал Міндсценті вже не є примасом Мадярщини

5 лютого цього року Папа Павло VI звільнив 81-літнього Кардинала Міндсценті зі становища примаса Мадярщини й архиепископа Ештерґом. Обов’язки апостольського адміністратора в цій архиєпархії виконуватиме 63-літній єпископ Ляшло Лекай.

Кард. Міндсценті вже декілька років відмовлявся зрезиґнувати зі свого становища мимо постійного натиску Папи. Багато разів Папа писав йому про те, що архиєпархія вже двадцятьп’ять років без пастиря, та що треба там когось іменувати. Папа визнав, що тридцять років в’язниці Кардинала під нацистським і большевицьким режимами це був «терновий вінець», та все ж таки у своїх заходах наладнати стосунки з комуністичними державами Папа рішив позбутися його, як твердого противника большевизму і борця за свою церкву. Відмовляючися зрезиґнувати добровільно Міндсценті покорився рішенні Папи, зазначивши, що відповідальність перед історією і Богом має Папа.

Згідно з ватикансько-мадярським договором 1964 року мадярський уряд має апробувати нових єпископів. Сучасні номінації напевно будуть узгіднені з большевицькою владою.

Незалежно від того приготовляються тепер також договорення між Ватиканом і Польщею, в наслідок яких Папа може відвідати Польщу літом цього року. Дискутується також висилка сталого папського делегата до Варшави.

Свіжий номер

2-3 (490) 2022 Обкладинка для сайту