Коговз у поклоні Патріярхові Йосифові

Коговз, Н.-Й. Заходом місцевого Відділу Українського Патріярхального Товариства відбулася 8 березня в церковній залі в Коговзі святочна академія з приводу 89-тих народин Патріярха Української Помісної Католицької Церкви, Блаженнішого Йосифа Сліпого при участі українців з цілої округи. Голова Відділу, Володимир Стадник, відкрив академію, вітаючи зібраних. Він підкреслив великі історичні заслуги для української католицької Церкви й народу Достойного Ювілята, що, немов Мойсей, веде нас до «обіцяної землі». Вкінці закликав Господньою молитвою «Отче наш» розпочати академію. Зібрані проспівали «Отче наш».

Місцевий парох, о. мітрат Володимир Андрушків, виголосив змістове вступне слово, зображуючи всесторонню діяльність Патріярха. Учень школи українознавства у Вотервліті, Михась Савків, продеклямував поему Б. Стефанишина: «На довгий вік Патріярхові Йосифові». Парох сусіднього Вотервліту о. Теодор Гуманицький, виголосив доповідь про деякі цікаві моменти з життя Патріярха, що характеризують його залізну волю, витривалість і цілеспрямованість до великої мети. Учителька Уляна Омецінська прочитала поему Б. Стефанишина «Незламному Ісповідникові Віри».

П.Володимир Стадник подякував усім виконавцям програми та присутнім, що гідно вшанували Блаженнішого Патріярха Йосифа, в любові й єдности, та в бажанні йти його шляхом до відродження нашої Помісної Церкви. На закінчення присутні проспівали «Молитву за Патріярха».

Н. Н.