Коговз відзначив уродини Патріярха Йосифа

Коговз, Н.-Й. — 3 нагоди уродин Патріярха Йосифа і 20-ліття його звільнення з Сибіру о. мітрат В. Андрушків відправив 20.2.1983 р. Службу Божу та сказав відповідну проповідь. Цього дня о год. 3:20 пополудні голова Т-ва за Патріярхальний устрій УКЦ, В. Стадник, відкрив святочні сходини в залі Українського Клюбу в Коговзі. Церковний хор під керівництвом сестри Лаври, ЧСВВ, проспівав «Отче наш», пізніше «Іже Херувими».

Місцевий парох, о. мітрат В. Андрушків, у вступному слові пригадав історичні заслуги Патріярха Йосифа для української Церкви й народу. Уляна Омецінська прочитала поему Б. Стефанишина «20 років на волі». Д-р Р. Осінчук, голова Комісії Патріяршого Фонду, в довшій доповіді з’ясував велику ролю Патріярха у відродженні УКЦ на еміграції, у відновленні акції за помісність (автономію) нашої Церкви, що тривала від самого початку християнства в Україні. В «Кормчій книзі» за князя Ярослава Мудрого, в Берестейській Унії — наша Церква мала забезпечені автономні права, одначе вони були обмежувані, бо наші владики їх не боронили. Недавно Східня Конгрегація заплянувала завести в США «Американську Церкву Візантійського обряду» для українців, закарпатських русинів, мелхітів, маронітів і ін. східніх церков з англійською богослужбовою мовою. На щастя, це не вдалося.

На протязі 20-ти років наш Патріярх провів величезну працю для скріплення й розбудови нашої Церкви, щоб вона могла виконати свою ролю у відродженні Церкви в Україні. Синод наших владик виявив повну згоду наших владик у головних справах нашої Церкви. Пізніше він відповів на запити, разом промовляв півтори години, вияснивши основні проблеми нашого Патріярхального руху, що здобув собі тривале місце серед українців у вільному світі.

Сумівець Михась Савків виголосив поему В. Крушельницького «Поклін Патріярхові Йосифові». В. Стадник подякував прелеґентові, хорові, сестрі Лаврі, виконавцям програми, гостям з Амстердаму, Вотервліту, Трою та всім присутнім, а також управі Клюбу за залю. Вкінці церковний хор проспівав «Молитву за Патріярха».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web