Комунікат

Управа 193-го відділу СУК «Провидіння» ім. Єп. Сотера Ортинського у Філядельфії, на своєму засіданні, дня 14-го серпня 1974 р. рішила подати до загального відома слідуюче:

Українська преса помістила в липні ц.р., без коментарів, вістку, що Папа Павло VI знову найменував трьох єпископів для нашої Церкви — двох для Канади, а одного для Европи.

Знову наші недруги з Римської Курії надужили авторитет Вселенського Архиєрея для потоптання автономних прав Української Помісної Католицької Церкви, бо згідно з Конституцією нашої Церкви, яку схвалили і добрили Її Ієрархи на VІ-му Архиєпископському Синоді в осені 1973 р., право на ставлення кандидатів єпископської гідности має ніхто інший, лише Синод з його головою Блаженнішим Йосифом І. Тому ми:

1)      Рішуче протестуємо проти самоволі московських ступайків Римської Курії та взиваємо все членство СУК «Провидіння», та всіх мирян Української Помісної Католицької Церкви якнайрішучіше запротестувати проти нехтування Її історичних прав.

2)       Ми є огірчені повідомленням канадійського Єпископату, з дня 3-го серпня ц.р. в якому стверджується, «що ми всі дуже радіємо, що хоч частина великого пляну їх Блаженства, про потребу створення двох нових Єпархій та піднесення Преосв. Кир Ніля Саварина та Кир Ізидора Борецького до гідности Архиєпископа — стала дійсністю, «зокрема коли взяти до уваги повідомлення з канцелярії Блаженнішого Кир Йосифа І, в якім стверджується, «що Блаженніший Кир Йосиф зовсім непричасний до найновіших єпископських номінувань».

Ми взиваємо Екзекутиву СУК «Провидіння», як провід найбільшої нашої братської католицької організації у вільному світі:

а) Вислати якнайрішучіший протест до Римської Курії проти її вмішування у внутрішні справи нашої Церкви.

в) Звернутися до всього нашого Єпископату, щоб обстояв ту Конституцію нашої Помісної Церкви, яку він одобрив і прийняв.

б) Розіслати обіжник в цій справі до всіх відділів СУК «Провидіння», щоб вони зайняли гідне становище в обороні нашої Церкви.

Управа 193 відділу СУК Провидіння 

Свіжий номер

2-3 (490) 2022 Обкладинка для сайту