Комунікат

В неділю 20 липня 1980 р. представники українського мирянства, а саме проф. д-р Володимир Янів, проф. д-р Петро Зелений, проф. д-р Мирослав Лабунька і проф. д-р Богдан І. Лончина, мали коротку зустріч з Папою Іваном Павлом II, у його літній резиденції в Кастельґандольфо, після молитви «Ангел Господній» та його промови до вірних з різних частин світу.

У зустрічі, що тривала около 15 хвилин, Святіший Отець живо цікавився справами Української Католицької Церкви і виявив при тому велику прихильність, знання та зрозуміння для справ нашої Церкви. Представники українських мирян мали змогу вручити йому особисто обширний меморіял разом із супровідним листом, в яких заторкнено найпекучіші актуальні проблеми української Церкви в краю і діяспорі, з підкресленням ролі мирян, досі неналежно доцінюваної.

У розмові, що визначалася великою безпосердністю та теплом з боку Святішого Отця, названі вище представники мали змогу доповнити інформації подані в меморіялі. Святіший Отець висловився з великим признанням про видержливість у терпінні нашої Церкви, підкреслюючи одночасно довговікову вірність українців католиків Апостольській Столиці. Висловився теж дуже тепло про особу Блаженнішого Патріярха Йосифа.

На прощання Святіший Отець уділив українській делегації своє апостольське благословенство і на пам’ятку зустрічі вручив кожному поблагословлену вервичку.