Комунікат Крайової Управи ТзПУ

Філядельфія, дня 30.7.1976

Після жалюгідного інтерв’ю Преосв. Єп. Лостена Василя у Філядельфії, яке появилось в часописі ТНЕ EVENING BULLETIN дня 30 липня ц. p., та беручи під увагу висловлене там твердження, начебто приїзд Блаженнішого Патріярха Йосифа на Евхаристійний Конґрес у Філядельфії міг би спричинити роздор внутрі нашої Церкви, — КУ ТзПУ рішуче ПРОТЕСТУЄ проти того рода, нічим не обоснованих і голословних, тверджень єпископа. Ясним є, що єпископ Лостен старається оправдати несправедливу постанову св. Отця і куріяльних чинників і тим самим відвернути увагу наших вірних від дійсних причин тої заборони, а ними є виключно сучасна східня політика Ватикану.

Крім того єп. Лостен, якого обов’язком повинна бути активна оборона прав ПУКЦ, сам підсуває чужинецьким кореспондентам неоправдані та вигадані ним підозріння і тим самим наносить кривду тій Церкві, яку він репрезентує.

КУ ТзПУ висловлює жаль, що щось подібного взагалі могло вийти з уст укр. катол. єпископа та стверджує, що українська програма Евхаристійного Конгресу, виготовлена Філядельфійською Митрополією, взагалі не передбачувала присутності Блаженнішого Патріярха Йосифа.

Беручи під увагу все вище сказане, ми взиваємо всіх свідомих членів укр. громади до морального бойкоту єп. Лостена до часу, поки він не відкличе своїх інсинуацій та тверджень в згаданому часописі та не перестане нас всіх компромітувати перед чужинецьким світом.

За Крайову Управу ТзПУ

д-р Мирослав Навроцький (голова)
д-р Леонід Рудницький (секретар)

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web